ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עו"ד זהר גרינברג נגד הכונס הרשמי :

החלטה בתיק ע"א 7466/14

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי

המערערים:
1. עו"ד זהר גרינברג

2. ענת גרינברג

3. שמעון כהן

4. ראובן כהן

5. דוד כהן

6. חיה כהן

7. יעקב כהן

נ ג ד

המשיב:
הכונס הרשמי - מחלקת ערעורים

בקשה לעיון מחדש בסכום העירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המזכירה הראשית של בית משפט זה העמידה את העירבון בהליך שבכותרת על סכום של 30,000 ₪. בגדר הבקשה שלפניי עותרים המערערים כי אעיין מחדש בקביעה האמורה, ואורה על מתן פטור מהפקדת עירבון או לחלופין על הפחתת העירבון לכדי סכום של 3,000 ₪. המשיב מתנגד לבקשה.

יאמר מיד, כי הבקשה שלפניי אינה מבוססת על טענה בדבר היעדר יכולת כלכלית. תחת זאת טוענים המערערים, כי בשים לב לכך שהמשיב היחיד הינו הכונס הרשמי, כמו גם לכך שההחלטה מושא הערעור ניתנה ביוזמת בית המשפט, אין מקום להורות על הפקדת עירבון. טענה זו אין בידי לקבל. החובה להפקיד עירבון לצורך הבטחת הוצאות המשיב חלה אף במקרים בהם המשיב הינו הכונס הרשמי, וזאת בין אם ההחלטה עליה מערערים ניתנת ביוזמת בית המשפט ובין אם לאו. גם אם צודקים המערערים בטענתם לפיה ערכאת הערעור נמנעת, לעתים, מלפסוק הוצאות לטובת הכונס הרשמי, הרי שהדבר תלוי בנסיבותיו הקונקרטיות של כל מקרה ומקרה. ממילא אין בכך כדי להוביל בהכרח לכלל מסקנה כי אף במקרה דנן - בו קיימים מערערים שהינם בני פירעון - לא ייפסקו הוצאות.

משהבאתי בחשבון את השיקולים השונים הצריכים לעניין - לרבות מהות ההליך והיקפו, מספרם של המערערים וסכומי העירבון הנוהגים בבית משפט זה - ראיתי להפחית במידת מה את סכום העירבון שנקבע ולהעמידו על סך של 22,000 ₪. העירבון יופקד תוך 21 ימים מיום המצאת החלטה זו, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא צורך בהודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ב בכסלו תשע"ה (14.12.2014).

גלעד לובינסקי, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: עו"ד זהר גרינברג
נתבע: הכונס הרשמי
שופט :
עורכי דין: