ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עולם הירחונים בע"מ נגד מדינת ישראל-אוצר /אגף המכס :

החלטה בתיק בג"ץ 2718/03

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

העותרת:
עולם הירחונים בע"מ

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל-אוצר /אגף המכס

בקשה לפסיקת הוצאות

בבית המשפט העליון

החלטה

בפני שתי בקשות לחיוב המשיבה בהוצאות העותרת.

עניינה של העתירה בשחרור שלושה ארגזים וחבילות נוספות של דברי דפוס השייכים לעותרת ואשר עוכבו על ידי המשיבה לצורך בדיקה האם מדובר בדברי דפוס האסורים ליבוא בהתאם לסעיף 42(3) לפקודת המכס. ביום 27.4.03 נדחתה העתירה, לאחר שהרכב בראשות כבוד השופטת ביניש ציין בפסק דינו, כי מהודעת המשיבה עולה כי דברי הדפוס נשוא העתירה ישוחררו לאלתר. לאור האמור, באה העותרת על סיפוקה והעתירה התייתרה.

ביום 28.4.03 הגישה העותרת בקשה לפסיקת הוצאות משפט. ביום 19.5.03 הגישה העותרת בקשה נוספת לפסיקת הוצאות אחסון. הבקשה השניה התקבלה בהחלטת כבוד הרשם אוקון מיום 21.5.03.

אשר לבקשה הראשונה. העותרת טוענת כי מתגובת המשיבה עולה כי בעקבות העתירה בחנה מחדש את הקריטריונים לעיכוב סחורה דומה בעתיד. דרישת העותרת היא כי המשיבה תחוייב בהוצאות שכר טרחת עו"ד בסך של 6,850 ₪ (לפי קבלה שצורפה) וכן באגרת בית משפט (1,629 ₪) ובדמי משלוח האגרה בסך של 248 ₪. המשיבה הודיעה כי היא משאירה את עניין ההוצאות לשיקול דעת בית המשפט.

לאחר ששקלתי את מכלול נסיבות העניין, ובכללם את העובדה כי המשיבה הודיעה על שחרור החומר נשוא העתירה עוד בטרם התקיים דיון בעתירה, החלטתי לחייב את המשיבים בשכר טירחת עורך דין בסך 6,850 ₪, ובהוצאות בסך של 1,877 ₪. הסכום בגין שכר הטירחה ישא מע"מ כחוק, ויצורפו לו הפרשי רבית והצמדה מיום החלטה זו ועד ליום התשלום בפועל.

ניתנה היום, י"ח בתמוז תשס"ג (‏18/7/2003).

עודד שחם
רשם


מעורבים
תובע: עולם הירחונים בע"מ
נתבע: מדינת ישראל-אוצר /אגף המכס
שופט :
עורכי דין: