ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ג'מאל בן נאאף רחאל :

החלטה בתיק בש"פ 6561/03

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיבים:
1. ג'מאל בן נאאף רחאל

2. עמאר בן סאלח רחאל

3. ג'זאל בן סלאח רחאל

4. מחמד בן חאלד רחאל

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: כ' בתמוז תשס"ג (20.7.03)
בשם המבקשת: עו"ד יהושע למברגר
בשם המשיב 1: עו"ד סרוג'י
בשם המשיבים 4-2: עו"ד אביגדור פלדמן
בשם המשיב 3: עו"ד מרואן מויס

בבית המשפט העליון

החלטה

ארבעת המשיבים המואשמים בבית-המשפט המחוזי בנצרת בעבירות של ייבוא וסחר בסם מסוכן וכן עבירות ביטחוניות, נעצרו עד תום הליכי המשפט. לפי כתב האישום הם ביצעו עסקאות סמים עם גורמים בלבנון הקשורים בארגון חיזבאללה, בגדרם הבריחו סמים ללבנון בתמורה לידיעות מודיעיניות וכן כסף.

בתשעת החודשים שחלפו מאז מעצרם נשמעו 26 עדי תביעה ונותרו 13 עדים; שהם, לפי מה שהוסבר לי על-ידי הסניגורית, העדים היותר חשובים.

המדינה מבקשת להאריך את מעצר המשיבים בתשעים ימים, מכוח סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1996, ואילו המשיבים מתנגדים לכך מהטעמים כי ממילא המשפט לא יתקדם בתשעים הימים האלה, וכי יהיה צורך בהארכות נוספות שמספרן אינו ידוע, וכי בנסיבות אלה, ובמיוחד לנוכח המידע ששניים משופטי ההרכב במהלך תשעים ימים אלה יהיו בשבתון. לפיכך, מבקשים המשיבים לדחות את בקשת המדינה.

המשיב 2 הינו נכה קשה, וסניגורו מבקש למצער לשחררו.

לדעתי, בנסיבות שבאו בפניי, הארכת המעצר היא מוצדקת. העבירות חמורות במיוחד, ומקימות חזקת מסוכנות שלא ניתן להסירה על-ידי חלופת מעצר, וכאמור עד כה המשפט מתברר בקצב ראוי. מאליו מובן, כי יש מקום לבחון את קצב שמיעת המשפט אם תידרש הארכה נוספת.

יחד עם זאת, ראוי הוא לדאוג להחזקת המשיב 2 במעצר בתנאים נאותים. המדינה תגיש לי, איפוא, הודעה משלימה בדבר תנאי החזקת המשיב 2, תוך שבעה ימים, ואם ההודעה לא תניח את דעתי, יהיה מקום לעיון חוזר בעניינו. סניגורו של המשיב 2 יהיה רשאי להגיב להודעה המשלימה של המדינה תוך יום נוסף.

אני מקבלת, איפוא, את בקשת המדינה ומאריכה את מעצר המשיבים בתשעים ימים, החל מיום 24.7.03 או עד למתן פסק-דין, הכל לפי המוקדם.

ניתנה היום, כ' בתמוז תשס"ג (20.7.03).

ת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ג'מאל בן נאאף רחאל
שופט :
עורכי דין: