ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין א.בלייר נגד לאה ליניבקר :

החלטה בתיק ע"א 670/03

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

המערער:
א.בלייר - עו"ד הנאמן על נכסי מנשה ליניבקר

נ ג ד

המשיבים:
1. לאה ליניבקר

2. הכונס הרשמי

בקשה למחיקת סיכומים

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה למחיקת טענות מסיכומי המשיבה 1. לא מצאתי ממש בטענות המערער בסעיפים 7 – 8 לבקשתו. שאלת העיגון של טענות מסוימות בחומר של הערכאה הקודמת נתונה להרכב, ולא בשלב מיקדמי זה. ככלל, המדיניות בנוגע לטענות שבכתבי טענות היא להימנע ממניעה מוקדמת שלהן, ומהתערבות בהן טרם דיון לגופו של עניין. מקרה זה אינו מן המקרים החריגים בהם יש מקום לעשות שימוש בסמכויות להתערב באמור בכתבי טענות, ועל כן חלק זה של הבקשה – נדחה.

שונה המצב ביחס לטענה כי המשיבה 1 עושה שימוש בסיכומיה במוצגים אשר הגשתם טרם הותרה. אף כי נכונה טענת משיבה 1 כי אין בסיכומיה איזכור מפורש של המוצגים האמורים, הרי ששני קטעים בסיכומיה – בעמודים 5 ו-15 – נסמכים בבירור על המוצגים האמורים, ובשלב זה, בו טרם הוגשו אותם מוצגים, הדבר הינו פסול ואסור.

לפיכך, אני מקבל את הבקשה בחלקה, ומורה על מחיקת הקטעים שמחיקתם נתבקשה בעמודים 5 (החל במלים "זאת ועוד, לאור ..."), ו-15 (החל במלים "מניות בחברת הרדוף..."). סיכומי המשיבה 1 יושבו לה, וסיכומים מתוקנים מהם יושמטו שני הקטעים האמורים יוגשו עד ליום ג', ה-22.7.03, שעה 12:00. בנסיבות העניין איני עושה צו להוצאות. החלטה זו תועבר באמצעות הפקסימיליה לצדדים, ללא דיחוי.

ניתנה היום, כ' בתמוז תשס"ג (20.7.03).

עודד שחם
ר ש ם


מעורבים
תובע: א.בלייר
נתבע: לאה ליניבקר
שופט :
עורכי דין: