ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד בוזנח נגד דנטס אברמוב :

החלטה בתיק רע"א 5725/03

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשים:
1. דוד בוזנח

2. מרים בוזנח

נ ג ד

המשיבים:
1. דנטס אברמוב

2. טטיאנה אברמוב

3. מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 25.5.2003 בבש"א 4400/03,בש"א 5609/03 (ת"א 7031/03) שניתנה על ידי כבוד השופטת חני סלוטקי

בשם המבקשים: עו"ד יואל נעים
בשם המשיבים 1-2: עו"ד בלפור קיויתי
בשם המשיבה 3: עו"ד רחל שני-שרפסקי

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בבקשת רשות הערעור שלפני, שהליכי רישומה טרם הושלמו, עותרים המבקשים (להלן: המוכרים) לעכב את החלטת בית המשפט המחוזי בבאר-שבע (כבוד השופטת ח' סלוטקי) ליתן צו עשה למסירת החזקה בדירה המצויה בעיר באר-שבע לידי המשיבים (להלן: הקונים). בעלי הדין התקשרו בהסכם לפיו רכשו הקונים מן המוכרים דירה בבאר-שבע בסכום השווה ל-140,000$ ארצות-הברית. הקונים קיימו את התחייבותם במלואה, למעט תשלום בסכום של 4,463$, שאמור היה להינתן כנגד מסירת החזקה בדירה לידיהם. בד-בבד, רכשו המוכרים דירה אחרת, ושילמו את מרבית התמורה עבורה, אך לא עברו להתגורר בה.

הקונים עתרו לבית המשפט המחוזי למתן צו לאכיפת הסכם המכירה של הדירה, ובמסגרתו עתרו למסירת החזקה בדירה לידיהם. המוכרים, מצדם, גרסו כי יש להורות על בטלות ההסכם מחמת עושק. לטענתם, הם סובלים מליקוי שכלי וממחלת נפש, המשיבים ניצלו - כך הם טענו - את מצוקתם השכלית והנפשית על מנת לרכוש את הדירה במחיר הנופל באופן ניכר מתנאי השוק.

בית המשפט דחה את טענתם של המוכרים, ונעתר לבקשת הקונים. בית המשפט קבע לא התקיימו התנאים לביטול הסכם מחמת עושק, שכן לא הוכח כי התמורה שהובטחה עבור מכירת הדירה חורגת במידה בלתי סבירה מן המקובל. בית המשפט מצא גם כי מאזן הנוחות נוטה לטובת הקונים. בין היתר ציין, כי המוכרים רכשו דירה אחרת וכי עליהם לשלם סכום של 10,000$ בלבד למוכר הדירה על מנת שתימסר החזקה לידיהם. לעומת זאת, כך מצא בית המשפט, הקונים לקחו משכנתא לרכישת הדירה, והם נדרשים היום לשלם גם את תשלומי המשכנתא וגם את דמי השכירות בדירה שבה הם מתגוררים. בשל כל אלה, הורה בית המשפט על מסירת החזקה לידי הקונים.

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, החלטתי כי אין מקום להתערב בשיקול דעתו של בית המשפט קמא. אשר על כן, דין בקשת עיכוב הביצוע להידחות. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ' בתמוז תשס"ג (20.7.2003).


מעורבים
תובע: דוד בוזנח
נתבע: דנטס אברמוב
שופט :
עורכי דין: