ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יחיאל מאור נגד צורי פלח :

החלטה בתיק רע"א 7266/14

לפני: כבוד השופט נ' סולברג

המבקש:
יחיאל מאור

נ ג ד

המשיבים:
1. צורי פלח

2. גדי ברק

3. יצחק זכריה

4. השוק הסיטונאי בפתח תקוה

המצאת כתבי בי-דין

בשם המבקש:
עו"ד חן בכר; עו"ד רומן גורלניק

בשם המשיבים:
עו"ד ליאת נגר-שניר; עו"ד נדב בסן

בבית המשפט העליון

החלטה

1. ביום 29.10.2014 הגיש המבקש בקשה למתן רשות ערעור על 2 'החלטות אחרות', אשר ניתנו ביום 21.9.2014 בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד (סגן הנשיא א' יעקב) במסגרת ההליך העיקרי המתנהל שם בין בעלי הדין (ה"פ 38199-02-14).

2. ביום 16.11.2014, לאור התפתחות מסויימת שחלה בהקשר הנדון בבית המשפט המחוזי – בקשה שהוגשה שם לעיון חוזר – קבעתי כי "אין הצדקה להידרש בשלב זה אל בקשת הרשות לערער", וכי "בא-כוח המבקש יודיע בתוך 14 ימים אם עודנו עומד על בקשת הרשות לערער. אי-הגשת הודעה כמוה כהסכמה למחיקת הבקשה".

3. ביום 24.11.2014 הודיעו באי-כוח המבקש לבית משפט זה, כי מרשם "נאלץ לעמוד על קיום דיון והכרעה בבקשת רשות הערעור". ההודעה האמורה מנומקת, מתוארת בה השתלשלות העניינים העדכנית בבית המשפט המחוזי, ונכללות בה אמירות כאלה ואחרות לעניין התנהלותם הדיונית של המשיבים. זאת, כאשר כל מה שנתבקש בהחלטתי הנ"ל מיום 16.11.2014 הוא להודיע אם המבקש עודנו עומד על בקשת הרשות לערער; הא ותו לא.

4. ביום 10.12.2014 הגישו המשיבים "בקשה להורות למבקש להמציא כתבי בי-דין". בבקשה נטען, כי הודעת המבקש מיום 24.11.2014 לא הומצאה אל המשיבים עד לחלוף המועד הקבוע לכך בדין. למשיבים נודע על עצם קיומה של ההודעה הודות לאתר האינטרנט של בית המשפט העליון, אך אין באפשרותם לעיין בתוכנה. לפיכך, פנתה באת-כוח המשיבים אל אחד מבאי-כוח המבקש, בדרישה כי ההודעה תומצא לעיונה. בעקבות זאת הוחלפו בין השניים תכתובות, נחושות, ומצדו של בא-כוח המבקש גם בלתי מנומסות ולא חבריות ("מכתבך... חבל שנשלח!... ניסיון נואל להשחיר... מקומם במיוחד... מכתב מסלף... מכתבי סרק... ניסיון הטעיה"). חילופי האגרות והמכתבים אנה ואנה, בשני סבבים, מלמדים על כך שבא-כוח המבקש עומד איתן על סירובו להמציא את הודעתו הנ"ל, שהגישהּ לבית משפט זה, לידי המשיבים.

5. בעשותו כן, לא כל שכן לאחר דרישה מפורשת, נהג בא-כוח המבקש לא כדין ולא כראוי, בניגוד למושכלות ראשונים, ללא טעם ובלי תוחלת. בירור המשפט מתעכב לחינם, ועלוּת ההתכתשות המיותרת – ביוֹקר.

6. ככל שטרם עשו כן, ימציאו באי-כוח המבקש את ההודעה מיום 24.11.2014 לידי המשיבים לאלתר. למותר לציין, כי כל מסמך אחר אשר יוגש לבית משפט זה, או לבית המשפט המחוזי, יש להגיש במקביל ובמישרין גם לצד השני. אין 'התכתבות אישית' של צד למשפט עם בית המשפט, מבלעדי שיתופו של הצד שכנגד, זולת במצבים חריגים על-פי הוראות דין מפורשות.

7. באי-כוח המבקש יוכלו להגיב לבקשה לחייבם בהוצאות המשיבים בגין ההתנהלות כמתואר, בתוך שבוע-ימים.

ניתנה היום, ‏כ' בכסלו התשע"ה (‏12.12.2014).


מעורבים
תובע: יחיאל מאור
נתבע: צורי פלח
שופט :
עורכי דין: