ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מצדה חברה להנדסה בע"מ נגד רסקו חברה להתיישובות חקלאית ועירונית בע"מ :

החלטה בתיק ע"א 5837/03

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

המבקשת:
מצדה חברה להנדסה בע"מ (בפירוק)

נ ג ד

המשיבים:
1. רסקו חברה להתיישובות חקלאית ועירונית בע"מ

2. כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה וערבון

בבית המשפט העליון

החלטה

בפניי בקשה לפטור מאגרה והפקדת ערבון בהליך זה.

אין מחלוקת על מצוקתה הכלכלית של החברה המערערת, הנתונה בהליכי פירוק. לטענת בעל המניות העיקרי של החברה, עו"ד רוזנצוייג, המציג עצמו כבא כוחה של החברה שבפירוק, במצב זה גם אין מקום לבחון את המצב הכלכלי של בעלי מניותיה של החברה, שכן מיום שניתן צו הפירוק אין החברה סמוכה עוד על שולחן בעלי מניותיה. ברם, גם אם ככלל יש ממש בטענה זו, הרי שנראה כי אין בה ממש בנסיבות הליך זה, בו מי שפועל בשם החברה אינו מפרק החברה (אשר לטענת עו"ד רוזנצוויג הוא כונס הנכסים הרשמי), כי אם בעל מניותיה העיקרי. מעבר להשלכות של מצב דברים זה על סיכויי ההליך, נראה כי יש הצדקה בנסיבות אלה לתהות אחר מצבו הכלכלי של בעל המניות, ולעניין זה לא הונחה תשתית ברורה המצביעה על מצוקה המונעת הפקדת ערבון. בגדר זה, לא צורף תיעוד בדבר הכנסתו של בעל המניות, מקורות פרנסתו, הוצאותיו ונכסיו, ואף לא צורפו דפי חשבון בנק.

התוצאה היא, כי לא ניתן להעתר למבוקש. עם זאת, בשים לב למכלול נסיבות העניין, ניתן להעמיד את הערבון בהליך זה על סך של 10,000 ₪. הערבון יופקד תוך 30 ימים מקבלת החלטה זו, ולא – יידחה ההליך בלא צורך בכל הודעה נוספת למערערת. בתוך אותה תקופה תשולם האגרה, ולא – יימחק ההליך מן הרישום, בלא צורך בכל הודעה נוספת למערער. במניין הימים יבואו גם ימי הפגרה.

ניתנה היום, ה' באב תשס"ג (‏3/8/2003).

עודד שחם
רשם


מעורבים
תובע: מצדה חברה להנדסה בע"מ
נתבע: רסקו חברה להתיישובות חקלאית ועירונית בע"מ
שופט :
עורכי דין: