ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צביה ימין נגד המוסד לביטוח לאומי :

החלטה בתיק דנג"ץ 7985/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המבקשת:
צביה ימין

נ ג ד

המשיבים:
1. המוסד לביטוח לאומי

2. בית הדין האזורי לעבודה

3. בית הדין הארצי לעבודה

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

ההליך שבכותרת הוא בקשה לדיון נוסף בפסק-דין של בית המשפט העליון (בג"ץ 2701/14). ההליך הוגש ביום 25.11.2014, ובסמוך לאחר מכן העמדתי את סכום העירבון בהליך על סך של 3,000 ₪ (תקנה 6 לתקנות סדר הדין בדיון נוסף, התשמ"ד-1984; להלן: התקנות). כעת הובאה לפניי בקשתה של המבקשת לפטור מהפקדת עירבון.

אין בידי להיעתר לבקשה זו. מדובר בבקשה לאקונית (שורה אחת), ללא פירוט ותיעוד ואף ללא תצהיר. ברור כי אין בבקשה זו כדי לקיים את התנאי בדבר הוכחת חוסר יכולת כלכלית. אציין, כי האגרה בהליך זה שולמה במלואה (ראו תקנה 8 לתקנות). מעבר לכך, לאחר שעיינתי בפסק-הדין נשוא הבקשה, שניתן פה-אחד והורה על דחיית עתירתה של המבקשת על-הסף, באתי למסקנה כי על פני הדברים סיכויי ההליך נמוכים, בפרט בהינתן אמות המידה הקבועות בהוראת סעיף 30(ב) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ב-1984.

אשר על כן, הבקשה נדחית. אציין כי מלכתחילה סכום העירבון שנקבע הוא נמוך, ואין מקום להפחית ממנו. כמובן שאם יסתיים ההליך ללא חיוב המבקשת בהוצאות – יוחזר לה העירבון (בכפוף להיעדר מניעה בדין לכך). העירבון יופקד אפוא תוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ה' בכסלו תשע"ה (27.11.2014(.

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: צביה ימין
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: