ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נעים נססרה נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 7312/03 בבית המשפט העליון בירושלים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

העוררים:
1. נעים נססרה

2. שריף דיפסי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בתיק בש"פ 91434/03 ת"פ 40184/03 מיום 15.7.03 שניתנה על ידי כבוד השופט צ' גורפינקל

תאריך הישיבה:
כ"ג באב התשס"ג (21.8.2003)

בשם העוררים:
עו"ד דניאל חקלאי

בשם המשיבה:
עו"ד מיכאל קרשן

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (השופט צ' גורפינקל), ציווה על מעצרם של העוררים ושל נאשמים אחרים באותו כתב אישום עד לתום ההליכים במשפטם. מכאן הערר שבפניי.

החלטה

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (השופט צ' גורפינקל), ציווה על מעצרם של העוררים ושל נאשמים אחרים באותו כתב אישום עד לתום ההליכים במשפטם. מכאן הערר שבפניי.

סנגורם של העוררים טען בכתב ובעל פה וביקש לשכנע כי הראיות המפלילות את מרשיו חלשות הן, זאת בעיקר בשל היות הסוכן המקור העיקרי להפללת העוררים. כך טען הסנגור כי עקב ריבוי המקרים בארועים שהתרחשו בתחנה, אין בידי הסוכן לקשור את העוררים לפעילות שהתנהלה במקום, במידה הנדרשת במשפט הפלילי. למעשה, טוען הוא כי הסוכן יכול לתאר רק ארוע אחד בו באופן אקטיבי פעל העורר 1 למכירת סם. גם באשר לעורר 2 טוען הסנגור כי מספר הפעולות שמייחס הסוכן לעורר זה אינו מספיק כדי להוות תשתית ראייתית להפללתו. בא-כוח התביעה מנגד טען כי הראיות המבוססות על עדות הסוכן הן בעלות עצמה רבה. לטענתו, מדובר בסוכן שהוא איש משטרה אשר הצליח לחדור לתחנת הסמים, ואף לפעול מתוכה כאחד מן הנאשמים. לכאורה, על פי הטענה, אין כל סיבה לפקפק ברצינות הראיות שאסף הסוכן בעת הפעלתו. יש לראות את שני העוררים, לפי הטענה, כשייכים לדרג הניהולי של תחנת הסמים. האחד הוא בנו של "בעל הבית" המעורב באופן פעיל בעסקים, והשני הינו ספק של הרואין וקוקאין הדואג למלאי בתחנה.

לאחר עיון בטענות הצדדים, שוכנעתי כי אין מקום להתערב בהחלטת המעצר של בית המשפט קמא. על פני הדברים נראה כי הראיות המפלילות מוצקות הן, ונוכח סוג העבירות המיוחסות לעוררים והמסוכנות הלכאורית הצפויה משחרורם, אין לראות חלופה למעצר אשר יהיה בה כדי להשיג את מטרות המעצר.

אשר על כן, דין הערר להידחות.

ניתנה היום, כ"ג באב תשס"ג (21.8.03).


מעורבים
תובע: נעים נססרה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: