ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ולדימיר זטולובסקי :

החלטה בתיק בש"פ 7371/03

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
ולדימיר זטולובסקי

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה:
כ"ג באב התשס"ג (21.8.2003)

בשם המבקשת:
עו"ד מיכאל קרשן

בשם המשיב:
עו"ד נועם בונדר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

נגד המשיב הוגש בבית משפט השלום בקרית-גת כתב אישום בו יוחסו למשיב 21 אישומים, רובם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות, התיימרות כבעל סמכות, קשר להונות את הציבור, סיוע לשהות בישראל שלא כדין, והחזקת מכשירים לעשיית חותמות. עם הגשת כתב האישום, ציווה בית המשפט על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים.

על פי הנטען בכתב האישום, המשיב הציע שירותים לאספקת דרכונים ומסמכים אשר יהיה בהם כביכול לאפשר למעוניינים להגר מהארץ, או לאנשים השוהים בארץ שלא כדין להכשיר את שהותם בישראל. במשך תקופה ממושכת ובעשרות מקרים, ניצל המשיב את תמימותם של המתלוננים על ידי יצירת מצג שווא ובאמצעות מסמכים מזויפים. עקב מספרם הרב של המקרים, שיטת הפעילות, התחכום, והיקף הפעילות, סבר בית המשפט, אשר ציווה על מעצרו של המשיב, כי המשיב מסוכן לציבור. חלפה תקופת המעצר הקבועה בחוק של 9 חודשים, שמיעת משפטו של המשיב הסתיימה, ונקבע מועד להכרעת דין ביום 10.9.03.

עניינו של המשיב הוא אחד מאותם מקרים נדירים ויוצאי דופן בהם מורה בית המשפט לעצור בגין עבירות רכוש עד תום ההליכים. כאמור, היקף הפעילות המיוחסת למשיב וכושרו להפיל ברשתו אנשים תמימים הזקוקים לסיוע, מצביעים על מסוכנותו. כיום, מנמקת התביעה את בקשת הארכת המעצר גם בחשש כי המשיב יימלט מן הדין בטרם יסתיים משפטו. חשש זה אינו מופרך, בשים לב לכושרו של המשיב "לייצר" דרכונים ולהנפיק ויזות באופן בלתי חוקי. הטעמים אשר הצדיקו את מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים, ובהן הנסיבות יוצאות הדופן של עניינו, מצדיקים גם את הארכת המעצר המבוקשת, מה גם שמשפטו אכן עומד בפני סיום.

אשר על כן אני נעתרת לבקשת המדינה, ומאריכה את מעצרו של המשיב ב-45 ימים נוספים מיום 25.8.2003 או עד למתן פסק הדין בעניינו, הכל לפי המוקדם.

ניתנה היום, כ"ג באב תשס"ג (21.8.03).


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ולדימיר זטולובסקי
שופט :
עורכי דין: