ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פנינה דמארי נגד מינהל מקרקעי ישראל :

החלטה בתיק ע"א 3820/03
בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת:
פנינה דמארי

נ ג ד

המשיבים:
1. מינהל מקרקעי ישראל

2. גורי בניה והנדסה (1995) בע"מ

בקשה לעיכוב ביצוע

החלטה

בפניי בקשה לעיכוב ביצוע הליכי הפינוי של המבקשת ומשפחתה מביתה ומהקרקע שסביב לצריף מגוריה בהתאם להחלטת ראש ההוצל"פ בתיק 21-03556-01-1 עד למתן פסק הדין בערעורה.

דא עקא, שערעור זה אינו המסגרת המתאימה לבקשה שבפניי. הערעור הינו על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בת"א 1697/02, אשר דחה את תביעת המבקשת לפסק דין הצהרתי ולא דן בהחלטת ראש ההוצל"פ האמורה. המסגרת המתאימה לבקשת עיכוב הביצוע היא במסגרת הליך אחר שמנהלת המבקשת בבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו - ע"א 3521/02, שהינו ערעור על ההחלטה האמורה של ראש ההוצל"פ.

יתרה מזאת, המבקשת אכן הגישה בקשה זהה לבקשה שבפניי לבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו במסגרת ע"א 3521/02 ובית המשפט המחוזי, בהחלטה מיום 17.8.03, הורה על עיכוב ביצוע הפינוי מצריף המגורים בלבד וקבע כי אין לעכב את הפינוי מהמתחם שסביבו. אולם, המבקשת אינה מסתפקת בהחלטה זו, וכעת בבקשה שבפניי מנסה היא לעקוף את החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, ואף מטעם זה, דין הבקשה שבפניי להידחות. למעלה מן הצורך אוסיף כי החלטת בית המשפט המחוזי בבקשה לעיכוב ביצוע במסגרת ע"א 3521/02 הינה סבירה ולפיכך גם לגופה, אין לכאורה מקום להתערב בה.

בהתחשב בעובדה שלא נדרשה תגובת המשיבים, הבקשה נדחית ללא צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ג באב התשס"ג (21.8.2003).

ת


מעורבים
תובע: פנינה דמארי
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל
שופט :
עורכי דין: