ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איריס יצחקי נגד מדינת ישראל :

לפני כבוד השופט יעקב שפסר

המבקשים

  1. איריס יצחקי
  2. מרדכי גריינמן (עציר)

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:

ב"כ המבקש - עו"ד זילברברג
ב"כ המשיבה – עו"ד דן שורקי

פרוטוקול

ב"כ המבקשים:
כתב האישום הוגש ב- 22/10/14 נגד המבקש 2 וטרם ליום זה המבקשת 1 זומנה מספר פעמים ליחידה החוקרת. היא נחקרה ב- 1/10/14 ביום המעצר של המבקש 2, אח"כ נקראה מספר פעמים ליחידה החוקרת והזימון שלה בוטל. לאחר הגשת כתב האישום היא הוזמנה לתחנת המשטרה ותוחקרה בין היתר ובעיקר על שאלת הרכב. נכון להיום היחידה החוקרת לא מסרה את העדות לפרקליטות.
מדובר בבני אדם ונסיבות קשות. אם זה היה מקרה רגיל ניחא, אך למבקשת יש גידול בראש, יש לה 6 ילדים והיא מתגוררת בבית אמה. היא עובדת בתל אביב ומתגוררת בפתח תקווה והדבר היחיד שיכול לעזור לה זה הרכב והתניידות עם הילדים. בתה הקטנה בת 4 היתה אמורה לעבור צינתור ודחו את הניתוח וכל הטיפולים ללא רכב אין זה מקרה פשוט.
בתיק זה פניתי מספר פעמים לתביעה על מנת להגיע להסכמה אך לא הגענו להסכמה.
מה שקרה עם הרכב זה שהיא הסיעה את בעלה והוא ירד בדואר ולא ידעה כלום. עובדה ששוחררה לאחר חקירה קטנה.
אני מציע שירשם עיקול, המבקשת תתחייב שלא למכור את הרכב, הביטוח יהיה לטובת המדינה ואני מבקש להעתר לבקשה. לחילופין לקבוע סכום סביר על מנת שתוכל לעמוד בו.

ב"כ המשיבה:
אני סבור שהצעת המדינה סבירה. מציג את בש"פ 5769/12 תמר מזרחי. גם שם מדובר במקרה דומה לענייננו, ביהמ"ש שם הגיע למסקנה כי הפקדה של 100 אלף ₪. מדובר בבטוחה למדינה. הרכב לא נתפס בגלל שהוא שימש להסעה לעבירה אלא בגין כך שמדובר במי שמואשם בכך שהוא סחר בסמים.

ב"כ הצדדים:
בשלב זה אנו מודיעים על הסכמה לפיה בכפוף להפקדת סך מזומן של 35 אלף ₪ בקופת ביהמ"ש, בצירוף יתר התנאים שנקבעו בתגובת המשיבה מיום 11/11/14, היינו, איסור דיספוזיציה, ביטוח לטובת המדינה וכן ערבות צד ג' שתחתם על ידי אמה – גב' סוזן סנדרוסי על סך של 100 אלף ₪, ישוחרר הרכב לידי המבקשת 1.


החלטה

נותן תוקף של החלטה להסכמת הצדדים דלעיל.

ניתנה והודעה היום א' כסלו תשע"ה, 23/11/2014 במעמד הנוכחים.

יעקב שפסר , שופט


מעורבים
תובע: איריס יצחקי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: