ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמעון מלכה נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת עידית וינברגר

תובע

שמעון מלכה

נגד

נתבעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. לפני בקשת התובע, שנפצע בתאונת דרכים ביום 2.07.2012, למנות מומחים רפואי ים בתחו מים הנוירולוגי, בתחום הפסיכיאטרי ובתחום א.א.ג.

2. הנתבעת מתנגדת למינוי.
לטענתה, התובע נמנע ביודעין מלצרף לבקשתו תצהיר בריאות וכתב וס"ר כנדרש על פי דין, מתוך כוונה להעלים מבית המשפט את מצבו הרפואי הקשה מלפני התאונה, לרבות תאונות אחרות שאירעו לו. עוד טוענת הנתבעת, כי התובע סבל בעברו מקטיעת רגל, מבעיות נפשיות, נוירולוגיות ומבעיות בתחום א.א.ג וכן מבעיות בתחום האורתופדי והרפואה ה פנימית, כך, שתלונותיו ופגיעותיו הנטענות קשורות למצבו רפואי הקודם ואין להם קשר לתאונה הנטענת, שבעקבותיה הוא אושפז רק לצורכי השגחה ולא נמצאה כל עדות אובייקטיבית לפגיעות הנטענות , המהוות תלונות סובייקטיביות ומגמתיות. לפיכך, טוענת הנתבעת שלא קיימת כל ראשית ראייה המעידה על אפשרות קיומה של נכות הקשורה לתאונה ולחילופין, מוצדק להטיל את שכרם של המומחים על התובע.

3. מן המסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה, עולה כי בבדיקה בקבלה אובחנה נפיחות בגולגולת מימין עקב חבלה בראש. התובע התלונן על בחילות וסחרחורת ובתעודת השחרור צוין כי הוא ממשיך להתלונן על טשטוש בראייה חרף בדיקה נוירולוגית תקינה. ביום 9.7.12 ועקב המשך התלונות על כאבי ראש, סחרחורות וחוסר ריכוז, הופנה למרפאה נוירולוגית. עוד עולה כי ביום 30.7.12 נבדק ע"י רופא נוירולוג ללא ממצא אך הומלץ על יעוץ פסיכיאטרי. ביום 1.11.12 ועקב תלונות על כאבי ראש חזקים, פנה למיון בית החולים זיו בצפת ובשחרור צוין כי הרופא הנוירולוג התרשם ממיגרנה.
עוד עולה כי מסיכום בדיקה במרפאה אורולוגית בבית החולים העמק מיום 23.12.12, הומלץ על הפנייה לפסיכיאטר. אולם, אין כל תיעוד רפואי נוסף שצורף המ עיד על קבלת טיפול פסיכיאטרי או רצף טיפולי כלשהו מאז .
לפיכך, לא מצאתי מקום, למנות מומחה רפואי בתחום ה פסיכיאטרי.
עם זאת, החלטתי להפנות אל המומחה שאמנה בתחום הנוירולוגי שאלה בדבר הצורך במינוי מומחה בתחום ה פסיכיאטרי.
(ראה לעניין זה: רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ (30.05.12)).

4. ביחס לתחום א.א.ג., עיון במסמכים הרפואיים, מעלה כי התובע בקר אצל רופא עיניים ביום 1.11.12 בעקבות תלונה על כאבים בעין ימין, בו הומלץ על בדיקת א.א.ג בכדי לשלול סינו זיתיס. בנוסף, בקר התובע במרפאת א.א.ג בבית החולים זיו בצפת, ביום 12.12.12 ובסיכום הביקור צוין כי הבדיקה תקינה אך הופנה לבדיקת שמיעה והמשך בירו ר א.א.ג בקהילה. אין כל תיעוד רפואי נוסף היכול להעיד על קבלת טיפול או רצף טיפולי כלשהו מאז.
ביחס לתחום א.א.ג, אני מוצאת כי אין ולו ראשית ראייה לאפשרות קיומה של נכות ולפיכך, אני דוחה את הבקשה למינוי מומחה בתחום זה.

5. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לה, שוכנעתי כי קיימת ראשית ראיה לאפשרות קיומה של נכות נוירולוגית כתוצאה מן התאונה (ראו ע"א 1338/90 שיק נ' מטלון פ"ד מ"ד (2) 216), ולפיכך החלט תי למנות מומחה בתחום הנוירולוגיה.
איני מוצאת מקום לחייב את התובע בשכר טרחתו של המומחה, כבקשת הנתבעת.

החלטת מינוי תישלח בנפרד.

ניתנה היום, כ"ט חשוון תשע"ה, 22 נובמבר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמעון מלכה
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: