ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד בועז חיים לבנון :

בפני כבוד השופטת תרצה שחם קינן

תובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.בועז חיים לבנון
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים וכתבי הטענות

לפניי תביעה לתשלום סך של 11,127 ₪, בגין תאונת דרכים לה אחראי, על פי הטענה הנתבע 1. מכתב התביעה עולה כי בעת שנסעה נהגת התובעת בנתיבה, הגיע הנתבע מימין, סטה שמאלה ופגע ברכב התובעת.

בכתב ההגנה נטען כי בעת שנסע הנתבע בנתיב הימני כשלרכבו מחובר נגרר, נסעה התובעת משמאלו, סטתה ימינה ופגעה בנגרר בחלקו האחורי שמאלי.

בדיון שהתקיים ביום 28.10.14 העידה נהגת התובעת ואמרה כי בעת שנסעה בנתיבה והתכוונה לפנות ימינה הבחינה במראה כי רכב הנתבע 1, אשר נסע מימינה, החל לבצע עקיפה מימין, סטה לנתיבה, פגע בה עם חלקו השמאלי אחורי של הנגרר בצד ימין קדמי של רכבה, והדפה לנתיב השמאלי. לדבריה השתלבה בנתיב נסיעתה עוד בטרם אירעה התאונה.

הנתבע 1 העיד ואמר כי נסע בנתיב השני מימין , המאפשר המשך נסיעה ישר. לראשונה הבחין בנהגת התובעת בעת שפגעה ברכבו בצד ימ ין אחורי.

דיון והכרעה

לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי במסמכים, בתמונות ובכתבי הטענות, הגעתי למסקנה כי דין התביעה להידחות.
לפניי גרסה מול גרסה, ולא מצאתי כי יש בעדויות או בראיות חיצוניות, כדי לתמוך בגרסתה של התובעת, באופן המטה את מאזן ההסתברויות לכ יוון עדות זו או אחר ת. בנסיבות בהן עדותה של נהגת התובע הינה בבחינה עדות יחידה, לא מצאתי כי הורם נטל ההוכחה.

מוסכם על התובעת כי היה בכוונת הנהגת לסטות ימינה.

הנזק הנראה ברכב התובעת, מעיכה בכנף ימנית קדמית, ושפשוף לאורך הדלת הימנית הקדמית, אינו מתיישב עם תיאור הנהגת את אופן התרחשותה של התאונה. אין כל נזק בפינה הימנית קדמית, אלא בכנף מתחת למראה ושפשוף לאורך הדלת. נהגת התובעת העידה וסיפרה כי הבחינה במראה בנתבע, עוקף אותה מימין. אין חולק כי הנתבע נהג במשאית גדולה (פול טריילר), משאית ונגרר. לו אכן עקף הנתבע את רכב התובעת, הייתה הנהגת רואה את משאית לא חר שהבחינה בו במראה, בתחילה בצד ימין שלה ולאחר מכן הייתה רואה את המשאית לפניה. תיאור התאונה, כפי שמסרה אותו נהגת התובעת, אינו נותן כל הסבר מניח את הדעת כיצד נפגע רכבה רק מהחלק האחורי של המשאית, לאחר שהחלק הקדמי לכל אורכו הספיק לעבור את רכב התובעת מבלי לפגוע בו כלל. נהגת התובעת לא נתנה כל הסבר כיצד נפגעה הכנף, מבלי שנגרם נזק להמשך הכנף עד לפינה, ולפינה הקדמית, כפי שמצופה היה לראות לו אכן פגע בה הנתבע עם חלקה האחורי של המשאית.

בהתחשב בעובדה כי היה בכוונת נהגת התובעת לסטות ימינה, כאשר מדובר בגרסה מול גרסה והראיות החיצוניות אין בהן כדי לתמוך בגרסת התובעת, הרי שהתובעת לא הרי מה את הנטל להוכיח את אחריותו של הנתבע לתאונה ומשכך, דין תביעת ה להידחות.

התובעת תישא בתשלום סך של 300 ₪, הוצאות עדותו של הנתבע 1, וזאת בתוך 30 יום.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ט חשוון תשע"ה, 22 נובמבר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: בועז חיים לבנון
שופט :
עורכי דין: