ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אינסטר נכסים והשקעות בע"מ נגד בנק דיסקונט לישראל בע"מ :

החלטה בתיק רע"א 10014/02

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשת:
אינסטר נכסים והשקעות בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. בנק דיסקונט לישראל בע"מ

2. עו"ד ישראל שפלר

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בבש"א 1919/02, בש"א 19315/02 מיום 10.11.2002 שניתנה על ידי כבוד סגן הנשיא השופט ד' בר-אופיר

בשם המבקשת: עו"ד שינדלהיים
בשם המשיב 1: עו"ד אהוד שטמר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. זוהי בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד סגן נשיא השופט ד' בר-אופיר). בית המשפט המחוזי דחה את בקשת המבקשת לעכב את הליכי המימוש של נכס מקרקעין, עד למתן החלטה בערעור שהגישה על החלטת ראש ההוצאה-לפועל. בשל תקלה, הובאה בפני הבקשה רק עתה.

2. המבקשת – חברת אינסנטר נכסים והשקעות בע"מ – משכנה נכס מקרקעין עסקי לטובת המשיב – בנק דיסקונט לישראל בע"מ (להלן: הבנק) – זאת, להבטחת אשראי עסקי שקיבלה מן הבנק. לבקשת הבנק, הורה ראש-ההוצאה לפועל על מינוי כונס נכסים לנכס, ולאחר-מכן ניתן צו לפינוי הנכס. במסגרת הליכי המכירה הוצעה הצעה לרכוש את הנכס בסכום של למעלה משניים וחצי מיליון ש"ח. המבקשת העלתה טענת "פרעתי" שנדחתה על-ידי ראש ההוצאה לפועל, בהחלטה מנומקת.

3. על החלטה זו, של ראש ההוצאה לפועל, הגישה המבקשת ערעור לבית המשפט המחוזי, ובמסגרתו עתרה לעיכוב הליכים. בית המשפט דחה את בקשת העיכוב, בקבעו כי סיכויי הערעור קטנים מן הסיכוי שקביעותיו העובדתיות של ראש ההוצאה לפועל יוותרו בעינן. כמו-כן ציין בית המשפט, כי מדובר בנושה שהוא בנק, ממנו תוכל המבקשת להיפרע במידת הצורך.

כנגד החלטה זו מופנית בקשת רשות הערעור שבפני. המבקשת משיגה על קביעתו של בית משפט קמא בדבר סיכוייו הנמוכים של הערעור, וכן טוענת כי אם לא יעוכבו ההליכים, עלול להיגרם לה נזק בלתי-הפיך.

4. לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה וביתר המסמכים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות. בית המשפט המחוזי קבע, כי סיכויי הערעור על החלטת ראש ההוצאה לפועל אינם גבוהים. לכך מצטרפת העובדה, כי אף לטענת המבקשת – שהיא חברה בע"מ – מדובר בנכס מקרקעין בעל אופי מסחרי. הנכס מושכר, כפי הנראה, לאחרים, ומן הבקשה לא עולות נסיבות מיוחדות, שמהן ניתן להסיק כי אכן מימוש הנכס יגרום למבקשת נזק בלתי-הפיך שאינו ניתן לפיצוי בכסף. בנסיבות אלה, גם השיקול בדבר מאזן הנוחות אינו מטה את הכף, באופן ברור, לכיוון המבקשת.

לפיכך, לא ראיתי מקום להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי. הבקשה נדחית. המבקשת תישא בהוצאות הבנק בסכום של 10,000 ש"ח.

ניתנה היום, כ"ז באב תשס"ג (25.8.2003).


מעורבים
תובע: אינסטר נכסים והשקעות בע"מ
נתבע: בנק דיסקונט לישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: