ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה בסטיקר נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 7576/03

בפני: כבוד השופטת מ' נאור

העורר:
משה בסטיקר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל אביב
בב"ש 91613/03 מיום 24.6.03 שניתנה ע"י כבוד השופט
צ' גורפינקל

תאריך הישיבה: כ"ז באב התשס"ג (25.8.2003)

בשם העורר: עו"ד רוית גור
בשם המשיבה: עו"ד בת-אור כהנוביץ

בבית המשפט העליון

החלטה

1. העורר, שלא היה מיוצג תחילה, ערר לפני על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל אביב (השופט צ' גורפניקל), בה נדחה ערר של העורר על החלטת בית המשפט השלום ברמלה (השופטת נ' קפלינסקי) לעוצרו עד לסיום ההליכים. מיניתי את הסנגוריה הציבורית לייצגו.

2. נגד העורר, משה בסטיקר, ואחיו הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של סחר בסם מסוכן. עפ"י הנטען בכתב האישום, מכרו השניים לשוטרות סמויות קנבוס במשקל 56.12 גרם (העורר טוען שמדובר ב-40 גרם).

3. נימוק הערר הוא שכיוון שאחיו של העורר שוחרר ממעצר יש לשחרר גם את העורר. לצורך העניין יוצאת אני מן ההנחה שחלקם של השניים בפרשה אכן שווה הוא.

4. גם בהנחה זו אין מקום להסיק משחרורו של האחר שיש לשחרר גם את העורר שבפני. לעורר שלל הרשעות קודמות מכבידות, ובשנת 1999 נדון בגין 16 תיקים הכוללים עבירות של סחר בסמים והדחה בחקירה. העורר סיים לרצות את מעצרו רק של חודשים לפני העבירה המיוחסת לו כיום. לאח יש עבר פלילי, אך לא בענייני סמים. בנוסף על כל אלה, התרשם בית משפט השלום מהבדלים אחרים בין השנים, ובהתרשמותו זו אין מקום להתערבות.

4. חלקי עם הדוגלים שבעבירות של סחר בסמים, אף אם מדובר בסם קל יחסית, יש להגן על הציבור מפני סוחרי הסמים לבל יחטא. כשמביאים בחשבון את עברו הפלילי של העורר הכולל עבירות סמים רבות, אין מנוס מהצורך להגן על הציבור מפניו.

5. אין לי אלא להצטרף למסקנת הערכאות שקדמו לי, ואני דוחה את הערר.

ניתנה היום, כ"ז באב, תשס"ג (25.8.2003).

ת


מעורבים
תובע: משה בסטיקר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: