ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסי חסון נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 7505/03
בבית המשפט העליון בירושלים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

העורר:
יוסי חסון

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 25.6.03 בב"ש 91258/03 שניתנה על ידי כבוד השופט צ' גורפינקל

תאריך הישיבה:
כ"ו באב התשס"ג (24.8.2003)

בשם העורר:
עו"ד ניר רוטנברג

בשם המשיבה:
עו"ד הרן רייכמן

החלטה

העורר עצור עד לתום ההליכים על-פי החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו עקב הגשת כתב אישום נגדו בו הואשם בשתי עבירות של סחר בנשק. על-פי הנטען בכתב האישום, הציע העורר למכור לסוכן משטרתי תת-מקלע תמורת סך של 3,000 ₪. במועד שנקבע עם הסוכן הוציא מתא המטען שלו את כלי הנשק כשהוא מפורק. ברכבו של הסוכן הרכיב העורר את תת-המקלע והסביר לסוכן כיצד להפעילו. בהזדמנות אחרת, הציע לסוכן אקדח טופי ואף מסר לידיו אקדח שנגנב מבעליו, זמן קצר לפני כן, תמורת 1,000 ₪. בית המשפט קמא קבע כי בתיק החקירה יש ראיות לכאורה המבוססות על עדות הסוכן, על הקלטות שנערכו במהלך מגעי הסוכן עם העורר, וכן על תצפיות משטרתיות. בית המשפט קמא קבע בהחלטת המעצר כי עילת המעצר מחמת מסוכנות קמה כנגד העורר כיוון שמדובר בעבירות בנשק, ובימים אלה רבה המסוכנות הנובעת מסחר בכלי נשק במיוחד ולפיכך לא ראה לשחרר את העורר לחלופת מעצר.

לא ראיתי להתערב בהחלטת המעצר בהתחשב בסוג העבירות, בעברו הפלילי של העורר ובשים לב לכך שיש סיכוי סביר כי משפטו הקבוע לשמיעה יסתיים תוך זמן לא ארוך, בתקופת מעצרו.

אשר על כן, הערר נדחה.

אני מפנה תשומת לב שלטונות בית המעצר לכך שיש לאפשר לעורר להמשיך ולצאת לטיפול השיניים שהחל בו, וכי אם יתברר שיש במעצרו של העורר כדי להקים חשש לפגיעה בבריאותו, יוכל הוא לשוב ולפנות בבקשה לעיון חוזר.

ניתנה היום, כ"ו באב התשס"ג (24.8.2003).

ת


מעורבים
תובע: יוסי חסון
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: