ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ביטוח ישיר בע"מ נגד ראובן יאן לבנון :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעות

1.ביטוח ישיר בע"מ
2.אילנית וולמן
ע" ב"כ עוה"ד א. גולדרט

נגד

נתבע

ראובן יאן לבנון

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית ע"ס 6,924 ₪ ותביעה שכנגד כספית ע"ס 19,091 ₪, שתיהן בסדר דין מהיר שעילתן נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 10.09.2013 בין כלי רכב, מ"ר 76-213-61 (להלן: "רכב התובעות") לבין כלי רכב, מסוג אופנוע, מ"ר 11-536-70 (להלן: "רכב הנתבע") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד -1984, לאחר שהובהר לצדדים כי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו, וכי בית המשפט יכול לקבל את התביעה במלואה, לדחותה או לקבלה חלקית.

5. על סמך מכלול החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, לאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, בשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה ומוקדי הנזק ברכבים, תוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, אני מעדיף את גרסת נהגת רכב התובעות על פני גרסתו של נהג רכב הנתבע.

התיאור בגרסאות העדים מתיישב עם הסבירות כי הנתבע (נהג האופנוע), נכנס בדופן צד ימין כאשר פגע בקודקוד חזית הגלגל הקדמי של האופנוע אשר נכנס לנתיב לא פנוי בצומת .

לפיכך, יש לערוך חלוקת אחריות לקרות התאונה בין הנהגים המעורבים בתאונה, תוך שאיני פוטר את נהגת התובעת מאחריות באופן מלא כאשר יכלה וצריכה היתה לנקוט באמצעים למניעת קרות התאונה , באופן שנהג האופנוע יישא בשיעור של 70% לאחריות לקרות התאונה, ואילו נהגת רכב התובעות תישא בשיעור של 30% לקרות התאונה.

6. הנתבע ישלם לתובעות את הסכומים הבאים:

6.1. סך של 4,847 ₪, המהווה 70% מסכום התביעה, בתוספת אגרת בית משפט, ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית ממועד הגשת התביעה ועד למועד התשלום המלא בפועל.

6.2. שכ"ט עו"ד בסך של 1,250 ₪.

6.3. שכר העדים כפי שנפסק במהלך הדיון.

7. התובעות תשלמנה לנתבע סך של 1,117 ₪, המהווה 30% מסכום התביעה שכנגד, בתוספת אגרת בית משפט, ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית ממועד הגשת התביעה שכנגד ועד למועד התשלום המלא בפועל.

8. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, כ"ח חשוון תשע"ה, 21 נובמבר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ביטוח ישיר בע"מ
נתבע: ראובן יאן לבנון
שופט :
עורכי דין: