ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוברט ברגר נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 6975/03

בפני: כבוד המשנה לנשיא ת' אור

המבקש:
רוברט ברגר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה להעברת מקום דיון

בשם המבקש: עו"ד סיגל דבורי
בשם המשיבה: עו"ד אפרת ברזילי

בבית המשפט העליון

החלטה

לפני בקשה להעברת מקום דיון על-פי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984.

כנגד המבקש מתנהלים שני הליכים פליליים, האחד בבית-משפט השלום בקצרין (ת"פ 628/02) והשני בבית-משפט השלום בחדרה (ת"פ 2240/02). בקשה קודמת שהגיש המבקש להעברת מקום הדיון בהליך בקצרין לחדרה נדחתה על-ידי בית-משפט זה (בש"פ 2973/03), לאור היותה מוקדמת מדי. כעת, משנתקבלו תוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה למבקש, ועולה כי הוא כשיר לעמוד לדין, חזר והגיש המבקש את בקשתו.

מהבקשה ומהתגובה לה עולה, כי הדיון בבית-משפט השלום בקצרין עומד לפני סיום, ניתנה הכרעת-דין ונותר לקבוע האם המבקש ירצה את עונשו בדרך של עבודות שירות. גם ההליך בבית-משפט השלום בחדרה מצוי בשלבי גזירת-דין. המבקש טוען כי העברת הדיון לחדרה תאפשר לבית-המשפט לגזור את עונשו כשמלוא מסכת השיקולים עומדת לפניו. המשיבה מתנגדת לבקשה, שכן לדעתה ראוי שפסק-הדין יינתן על-ידי בית המשפט שדן בעניינו של המבקש, בקצרין.

לאחר שעיינתי בחומר, נחה דעתי כי יש להורות על העברת מקום הדיון. בית-המשפט השלום בקצרין הסכים להעברה, ההעברה תשרת את מטרת גזירת עונשו של המבקש בהתחשב במכלול העבירות בהן הורשע, והדיון בבית-המשפט בקצרין יטיל עליו מעמסה כבדה בהתחשב במצבו הנפשי . לפיכך, אני מורה כי הדיון בת"פ (קצרין) 628/02 מדינת ישראל נ' ברגר יועבר לבית-משפט השלום בחדרה ויידון בו.

ניתנה היום, ‏‏כ"ט אב, תשס"ג (27.08.03).

המשנה לנשיא


מעורבים
תובע: רוברט ברגר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: