ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארגון המורים בבתי הספר על יסודיים נגד משרד החינוך :

החלטה בתיק בג"ץ 7677/03

בפני: כבוד השופטת מ' נאור

העותרים:
1. ארגון המורים בבתי הספר על יסודיים
בסמינרים ובמכללות

2. עו"ד דוד אלבז

נ ג ד

המשיבים:
1. משרד החינוך

2. עיריית אשדוד

מבקשי ההצטרפות: ועד הורי התלמידים בחטיבת הביניים הממלכתית-
דתית בחדשה באשדוד

בקשה לביטול צו הביניים ובקשה להצטרף כמשיבים

תאריך הישיבה: א' באלול תשס"ג (29.8.03)
בשם העותרים: עו"ד סיגל פעיל
בשם המשיב 1: עו"ד דני חורין
בשם המשיבה 2: עו"ד ז'נט וייסנשטרן ועו"ד איריס אדמון
בשם מבקשי ההצטרפות: עו"ד אשר חפוטה ועו"ד כרמית נבט

בבית המשפט העליון

החלטה

1. ביום 26.8.03, לאחר עיון בעתירה, הוצא על-ידי צו ביניים המכוון אל המשיבים והמורה להם להימנע מפתיחת חטיבת הביניים הדתית החדשה בעיר אשדוד.

צו ביניים זה הוצא במעמד צד אחד, נוכח המתואר בעתירה, בה צוין, בין השאר, כי "לכל אחד מהתלמידים שנרשם, ככל שנרשם לחטיבת הביניים הדתית החדשה, יש מקום בחטיבת ביניים אחרת בעיר אשדוד, זאת, בין היתר, נוכח ההחלטה החפוזה שהתקבלה בחודש אוגוסט לפתיחת חטיבת הביניים הדתית החדשה, כך שאף לא אחד מהתלמידים יפגע מכך".

2. עיריית אשדוד וועד ההורים של החטיבה החדשה הגישו בקשה לביטול צו הביניים, וקבעתי אותה לדיון במעמד הצדדים. לאחר עיון בבקשות הביטול ושמיעת הסברי באת-כוח העותרים, חוששתני שהשארת צו הביניים על כנו תגרום למהומה ומבולקה בעת פתיחת שנת הלימודים, מחרתיים, ומתוצאה זו יש להימנע. מסתבר שהביטוי "יש מקום" בקטע שצוטט לעיל מהעתירה כוונתו היא למקום פיסי ללמוד בו, וזאת בבית הספר המקיף הקיים, ואין כוונתו למקום אליו נרשמו תלמידים. בינתיים, נרשמו תלמידים לאן שנרשמו, והעברת תלמידים למקום אחר יומיים לפני תחילת שנת הלימודים איננה אפשרית, או למצער איננה סבירה.

3. באיזון בין האינטרסים השונים המונחים על הכף, יש להעניק משקל של בכורה לפתיחה מסודרת של שנת הלימודים על יסוד ההרשמה שנעשתה, ועל כן מבטלת אני את צו הביניים שהוצא במעמד צד אחד.

4. אני מצרפת את ועד הורי התלמידים, כמשיב בעתירה, כבקשתו.

5. באי כוח הצדדים מסבים את תשומת ליבי כי אתמול נשלחה אליהם הודעה מן המזכירות, בעקבות החלטתי מאתמול לדון היום בבקשה הנוכחית כדן יחיד שהדיון שנקבע ליום 8.9.03 בפני הרכב, בוטל. הודעה זו בטעות יסודה. קבעתי דיון בפני כדן יחיד להיום, ואין בכך כדי לבטל את הדיון הקבוע בפני הרכב בעתירה. המזכירות מתבקשת לפעול בעניין זה בהקדם, ולוודא שהעתירה אכן תובא בפני הרכב.

ניתנה היום, א' באלול, תשס"ג (29.8.2003).

ת


מעורבים
תובע: ארגון המורים בבתי הספר על יסודיים
נתבע: משרד החינוך
שופט :
עורכי דין: