ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ נגד שניר בראנץ :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.שניר בראנץ
2.איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית על סך 4,997 ₪ ותביעה שכנגד על סך של 9,982 ₪ , בסדר דין מהיר שעילתן נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 30.01.12 בין כלי רכב מ"ר 37-873-63 (להלן: "רכב התובעת/הנתבעת שכנגד") לבין כלי רכב מ"ר 75-329-73 (להלן: "רכב הנתבעים/התובעים שכנגד") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, לרבות נסיבות פתיחת הדלת על ידי הנוסע היושב ליד הנהגת ומוקדי הנזק ברכבים ,לרבות מקום המגע בין הדלת שנפתחה בפתאומיות וללא כל בדיקה או התראה או נקיטה באמצעי זהירות מינימאליים ,לבין המדרך השמאלי של האופנוע , ולאחר שמצאתי כי יש להעדיף את גרסת נהג רכב הנתבעים (האופנוע) על פני גרסת נהגת התובעת , ובהעדר גרסת הנוסע שעל ידו נפתחה הדלת שלא זומן להעיד מטעם התובעת , ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים,לרבות ההגיון שבהתרחשות התאונה , הגעתי לכלל מסקנה כי עיקר האחריות לקרות התאונה מוטל על נהגת רכב התובעת , תוך שלא מצאתי לפטור את נהג הנתבעים מאחריות באופן מלא , זאת מכיוון שיכל וצריך היה לנקוט באמצעי זהירות , לרבות נסיעה איטית ועירנית יותר, למניעת קרות התאונה , משכך אני קובע כי יש לחלק את האחריות לתאונה באופן שנהגת התובעת תישא באחריות בשיעור של 80% ונהג הנתבעים יישאט באחריות בשיעור של 20% בלבד .

6. לפיכך לסילוק סופי ומוחלט של התביעה והתביעה שכנגד ישולמו הסכומים הבאים :
בתביעה העיקרית :
ישלמו הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לתובעת סך של 999 ₪ , שהנם 20% מסכום התביעה , בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועש ליום התשלום המלא בפועל , בצירוף שכר טרחת עורך דין בסך של 1250 ₪ .
בתביעה שכנגד :
תשלם הנתבעת שכנגד לתובעים סך של 7986 ₪ , שהנם 80% מסכום התביעה שכנגד , בתוספת אגרת בית משפט ששולמה ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה שכנגד ועד ליום התשלום המלא בפועל , בצירוף שכר טרחת עורך דין בסך של 1250 ₪ .;

6. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, ז' חשוון תשע"ה, 31 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שניר בראנץ
שופט :
עורכי דין: