ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד יהושע בן סימון :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

1.יהושע בן סימון
2.ביטוח ישיר איי די איי חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית ע"ס 20,596 ₪ , בסדר דין מהיר שעילתה נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 03.08.12 בין כלי רכב מ"ר 52-253-69 (להלן: "רכב התובעת") לבין כלי רכב מ"ר 45-940-15 (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט ותוך שאני ער לגרסאותיהם הנוגדות , ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, לרבות תמונות הנזק , ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, ומוקדי הנזק ברכבים ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, הגעתי לכלל מסקנה כי יש ל חלק את האחריות לקרות התאונה בין נהגי הצדדים , באופן שנהג התובעת יישא באחריות בשיעור של 70% ונהג הנתבעים יישא באחריות בשיעור של 30% .

לפיכך ישלמו הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לתובעת סך של 6,179 ₪ , בתוספת אגרת בית משפט ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל , נוסף לשכר עורך דין בסך 1250 ₪ ושכר העדים כפי שנפסק במהלך הדיון .

6. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, ז' חשוון תשע"ה, 31 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: יהושע בן סימון
שופט :
עורכי דין: