ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלדן תחבורה בע"מ נגד לוריה גנאדי :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

אלדן תחבורה בע"מ

נגד

נתבעים

1.לוריה גנאדי
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית על סך 49,002 ש"ח ותביעה שכנגד על סך 5050 ש"ח , בסדר דין מהיר ,שעילותיהן נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 27.10.10 בין כלי רכב מ"ר 64-869-72 (להלן: "רכב התובעת") לבין כלי רכב מ"ר 16-738-14 (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, ומוקדי הנזק ברכבים ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, ולאחר שמצאתי להעדיף את גרסת נהג הנתבעים על פני גרסת נהג התובעת שמצאתיה לא מתיישבת עם הגיון התרחשות התאונה ,ותוך שאני מטיל על נהג התובעת מירב האחריות לקרות התאונה , תוך שאיני פוטר את נהג הנתבעים מאחריות באופן מלא מכיוון שיכל וצריך היה לנקוט באמצעים למניעת התאונה לכן היתה לו רשלנות תורמת לקרותה , הגעתי לכלל מסקנה כי יש לחלק את האחריות לקרות התאונה בין הנהגים באופן בו יישא נהג התובעת באחריות בשיעורשל 80% ונהג הנתבעים יישא באחריות בשיעור של 20% בלבד .

6. לפיכך לסילוק סופי ומוחלט של התביעה והתביעה שכנג ישולמו הסכומים הבאים :
בתביעה העיקרית :
ישלמו הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לתובעת סך של 9800 ₪ , שהנם 20% מסכום התביעה ,בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל , בצירוף שכ"ט עורך דין בסך של 1250 ₪ ושכר העד שנפסק .
בתביעה שכנגד :
תשלם התובעת לנתבעים סך של 4040 ₪ , שהנם 80% מסכום התביעה שכנגד , בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל,בצירוף שכר טרחת עורך דין בסך של 1250 ₪ .

7. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, ז' חשוון תשע"ה, 31 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלדן תחבורה בע"מ
נתבע: לוריה גנאדי
שופט :
עורכי דין: