ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרי ירוחם נגד נועם דרוויש :

בפני כבוד השופט אלדד נבו

תובעת

פרי ירוחם - חברה לרכב בע"מ

נגד

נתבעות

1.נועם דרוויש
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

עניינה של תביעה זו הוא נזק שנגרם לרכבה של התובעת בתאונה שהתרחשה ביום 17.2.13 ברח' המלך דוד בירושלים.

התובעת טוענת שרכב בו נהגה הנתבעת 1, המבוטח על ידי הנתבעת 2 הידרדר לאחור וגרם לפגיעה ואילו הנתבעות טוענות כי היה זה דווקא נהג רכב התובעת אשר פגע ברכבן מאחור וגרם לתאונה.

לאחר שעיינתי במסמכים שהוגשו, לרבות בתמונות הנזקים שנגרמו לרכב התובעת [ת/1] ולאחר ששמעתי את עדי הצדדים, אני סבור כי דין התביעה להידחות.

יש לזכור כי המדובר בתאונה חזית – אחור, אשר בהיעדר ראיה לנסיבות אחרות, חזקה כי הרכב אשר פגע מאחור, הוא זה אשר גרם לתאונה.

במקרה זה התובעת לא הוכיחה כי התקיימו נסיבות שונות ולא הוכיחה כי הנתבעת 1 הידרדרה עם רכבה לאחור.

גרסתו של נהג רכב התובעת, כי תוך כדי תחילת נסיעה ברמזור ירוק, החלה הנתבעת 1 להידרדר לאחור מרחק של 20-30 מטרים [כך לדבריו], אינה מתיישבת עם ההגיון והשכל הישר.

יש לזכור כי הרכב בו נהגה הנתבעת 1 הינו רכב אוטומטי אשר אינו צפוי להידרדר לאחור, אלא בשיפועים חדים אשר לא היו באיזור התאונה.

אף תמונות הנזקים לרכבה של התובעת אינם מתיישבים עם פגיעה כתוצאה מהידרדרות לאחור. המדובר בפגיעה קשה יחסית וסביר יותר שנגרמה כאשר רכבה של התובעת פגע ברכב הנתבעים מאחור תוך כדי נסיעה.

עדותה של הנתבעת 1, כי תוך כדי חציית הצומת, כתוצאה מעצירת הרכב שלפניה נאלצה לעצור ואז פגע בה רכבה של התובעת מאחור - עדיפה בעיני ומתיישבת היטב עם ההגיון.

לאור האמור לעיל, התביעה נדחית.

התובעת תשלם לנתבעות הוצאות משפט בסך 1,200 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 4,300 ₪ בתוך 30 ימים מהיום.

ניתן היום, כ"ח תשרי תשע"ה, 22 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פרי ירוחם
נתבע: נועם דרוויש
שופט :
עורכי דין: