ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמית רביד נגד עודד רביד :

החלטה בתיק בג"ץ 8904/03

בפני: כבוד השופט מ' חשין

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

כבוד השופטת מ' נאור

העותרת:
עמית רביד

נ ג ד

המשיבים:
1. עודד רביד

2. בית הדין הרבני הגדול ירושלים

עתירה למתן צו על-תנאי

תאריך הישיבה:
א' בחשון תשס"ד (27.10.03)

בשם העותרת:
עו"ד מקסים ליפקין

בשם המשיבים:
עו"ד אביבית אמסטר מטרי

בשם הנהלת בתי הדין:
עו"ד שמעון יעקבי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

השופט מ' חשין:

קראנו את המיסמכים הרבים - רבים מאוד - אשר הונחו לפנינו, והוספנו ושמענו השלמות טיעונים על-פה מפי באי-כוח בעלי-הדין ומפי עורך-דין שמעון יעקבי, היועץ המשפטי לשיפוט רבני.

אין ספק בדעתנו כי לא נוכל ליתן צו אופרטיבי לעת הזו. הסיכסוך בין העותרת לבין המשיב תלוי עתה ועומד לפני בית-הדין הרבני האזורי בחיפה, וכל עוד לא החליט בית-הדין הרבני האזורי בנושא לא הונחה עילה להתערבותנו. בה-בעת ברצוננו להעיר הערות אחדות.

ראשית לכל, בהיות נושא טובתה של הילדה - טובתה כפי שאוצלת היא על נושא מישמורתה - תלוי ועומד לפני בית הדין הרבני האזורי, כל פעילות באשר לבחינת טובתה של הילדה, לרבות קבלת חוות-דעת מאת פסיכולוג קליני בר-סמכא, חייבת להיעשות על דעת בית הדין ועל-פי הנחיותיו והוראותיו. כך הוא אף באשר לבדיקתה של הילדה בידי פסיכולוגית שהוצעה בידי פקידת הסעד. למותר לומר כי זכותם של בעלי-הדין שמורה להם לפנות בכל עת לבית הדין הרבני האזורי לקבלת החלטותיו בנושאים שיעלו לפניו.

שנית, עיקר הוא לדעתנו בצורך להכריע בעגלא ובזמן קריב בנושא התלוי ועומד עתה לפני בית הדין הרבני האזורי. נבקש אפוא מבית הדין - הדבר ידוע לו בלאו-הכי - כי יעשה כמיטבו כדי לסיים את ההליך במהרה ככל הניתן. בהקשר זה יעשה בית הדין, בוודאי, לקיצור ההליכים לעניין בדיקתה של הילדה בידי הפסיכולוג או הפסיכולוגית.

באי-כוח בעלי-הדין הודיעונו כי קבועה ישיבת בית הדין ליום 16 בנובמבר 2003, ונבקש כי בסמוך לאחר אותה ישיבה, אך לא יאוחר מיום 19 בנובמבר, תוגשנה לנו הודעות משלימות מטעם בעלי-הדין, ואליהן תצורפנה החלטה או החלטות שניתנו בידי בית הדין. בהודעות אלו יוסיפו באי-כוח בעלי-הדין ויודיעונו על המועדים הנוספים שנקבעו לשמיעת עניינם של בעלי-הדין. נקרא את ההודעות המשלימות ונחליט על דבר המשך ההליכים.

היום, א' בחשון תשס"ד (27.10.2003).

ט ת


מעורבים
תובע: עמית רביד
נתבע: עודד רביד
שופט :
עורכי דין: