ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליצור גרביאן נגד מדינת ישראל :

פסק-דין בתיק ע"פ 3344/03

בבית-המשפט העליון בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופט א' א' לוי

המערער:
אליצור גרביאן

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר-דין בית-המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 3.3.03 בת"פ 943/02, שניתן על-ידי כבוד סגן-הנשיא י' פלפל והשופטים נ' הנדל ור' יפה-כ"ץ

תאריך הישיבה:
א' בחשון תשס"ד
(27.10.03)

בשם המערער:
עו"ד מנחם רובינשטיין

בשם המשיבה:
עו"ד חובב ארצי

פסק-דין

השופטת ד' דורנר:

המערער, בגדר הסדר-טיעון, הורשע על-יסוד הודאתו בעבירות איומים, ניסיון לחבלה חמורה והצתה. לפי העובדות שבהן הודה, איים על המתלונן – שבו חשד כי הוא מקיים קשר רומנטי עם רעייתו – לפגוע בו אם לא יעזוב את היישוב בו התגוררו השניים. בהמשך לאיום זה, לאחר שהזמין את המתלונן לשיחה, נכנס למכוניתו של המתלונן כשבידיו בקבוק בנזין שהכין מבעוד מועד, ואשר הסתיר מעיני המתלונן בעיתון שכיסה עליו, ולאחר חילופי דברים באשר לקשרי המתלונן עם אשתו של המערער, שפך על המתלונן בנזין בכוונה לגרום לו חבלה חמורה. הלה נמלט על נפשו ואזי שפך המערער את יתרת הבנזין בתוך המכונית והצית אותה. בשל מעשים אלה, נגזרו על המערער חמש שנות מאסר, מתוכן ארבע שנים לריצוי בפועל והיתרה על-תנאי.

בערעור המופנה כנגד גזר-הדין, טען סניגורו, עורך-הדין מנחם רובינשטיין, כי לנוכח אורח חייו התקין של המערער במשך כל שנות חייו, עונש המאסר שנגזר עליו הוא חמור מדי. הסניגור הטעים, כי המערער, לאחר מעשה זה אף ניסה להתאבד.

לא נוכל לקבל טענות אלו.

התנהגות אלימה על-רקע קנאה לבן-זוג היא תופעה מסוכנת, ולמרבה-הצער, מוכרת. אלימות זו לא אחת מסתיימת במות הקורבן. במקרה שלפנינו, אלמלא ברח המתלונן על נפשו, התוצאה יכלה להיות קשה מאוד. העונש הוא איפוא הולם, אלא שיש לנכות מתקופת המאסר את ימי מעצרו של המערער, המתחילים ב-14.5.02.

הערעור נדחה.

ניתן היום, א' בחשוון תשס"ד (27.10.03).

פ ט


מעורבים
תובע: אליצור גרביאן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: