ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מור מזרחי נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק רע"פ 3690/03

בפני: כבוד השופטת א' חיות

המבקש:
מור מזרחי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק-דין בית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בע"פ 70362/03 שניתן ביום 3.4.03 על-ידי כבוד השופטת ש' דותן

בשם המבקש: עו"ד דוד גולן
בשם המשיבה: אורלי מור-אל

בבית המשפט העליון

החלטה

1. ביום 17.8.02 נתפס המבקש כשהוא נוהג ברכב במהירות של 158 קמ"ש בדרך בה המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. בית-משפט לתעבורה בנתניה (כבוד השופטת ר' בן יששכר) הרשיע את המבקש, בהיעדרו, בנהיגה במהירות מופרזת, עבירה לפי תקנה 54(א) לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961, וגזר עליו עונש פסילה בפועל של רישיון הנהיגה לתקופה של שישה חודשים, עונש פסילה על תנאי לתקופה של שישה חודשים וקנס בסך 1,500 ₪.

2. המבקש הגיש בקשה לביטול פסק-הדין ולקביעת מועד דיון במעמד הצדדים, ובה טען כי שכח את מועד הדיון, שכן חלפו כחמישה חודשים מאז האירוע, ועוד טען כי הוא נזקק לרישיון הנהיגה לקראת גיוסו לצבא. בית-המשפט לתעבורה דחה את הבקשה, בלא שקיים דיון בנוכחות הצדדים, בקובעו כי "המבקש קיבל הזמנה לידיו ומשלא התייצב אין לו להלין אלא על עצמו". ערעור על החלטה זו וכן על פסק-הדין עצמו, שהגיש המבקש לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, נדחה אף הוא. בית-המשפט המחוזי (כבוד השופטת ש' דותן) סבר כי אין כל הצדקה לבטל את פסק-הדין או להתערב בו בנסיבות העניין.

מכאן בקשת רשות הערעור שבפני, במסגרתה טוען המבקש כי שגה בית-המשפט בכך שהכריע בבקשה לביטול פסק-הדין בלא לקיים דיון בנוכחות הצדדים. המבקש מציין כי השאלה האם רשאי היה בית המשפט לעשות כן טרם הוכרעה על-ידי בית-משפט זה והדבר מצדיק, לטעמו, מתן רשות ערעור בעניינו.

3. בהחלטתי מיום 3.6.03, קבעתי כי נוכח העובדה שהסוגיה המועלית בבקשה אכן תלויה ועומדת בפני בית-משפט זה, תעוכב ההחלטה בבקשה עד למתן פסק-הדין באותם תיקים. ביום 9.10.03 ניתן פסק-הדין ברע"פ 9142/01 סוראיה איטליא נ' מדינת ישראל (טרם פורסם), ובו נקבע כי הכלל הוא שבקשה לביטול פסק-דין שניתן בהיעדר הנאשם, תידון בהיעדרם של הצדדים, ורק במקרים המצדיקים זאת יחרוג בית-המשפט מכלל זה.

נוכח ההלכה שנקבעה ברע"פ 4549/02 הנ"ל, ומשאין בידי המבקש להצביע על נסיבות המצדיקות חריגה מן הכלל בעניינו, דין הבקשה להידחות.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ד' חשון, התשס"ד (30.10.03).

ת


מעורבים
תובע: מור מזרחי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: