ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ש. שלמה רכב בע"מ נגד רוקר שלום שמואל :

בפני כבוד השופטת שרון הינדה

תובעת

ש. שלמה רכב בע"מ

נגד

נתבעים

1.רוקר שלום שמואל
2.אליהו חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים מילאו ידיי ליתן פסק הדין בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט [ נוסח משולב], התשמ"ד-1984.

המדובר בתאונה שאירעה שעה שרכב התובעת היה בחנייה. לטענת התובעת רכב הנתבעים פגע בדלת רכבה שהייתה פתוחה. מנגד טוענים הנתבעים כי הדלת ברכב התובעת נפתחה ופגעה ברכבם.

העידו בפניי נהגי הצדדים.

נהגת התובעת הציגה גרסה התואמת את הודעתה לחברת הביטוח אולם תמונות הנזק ברכב התובעת מלמדות על כיפוף פנימה של פינת הדלת הקדמית השמאלית ברכב התובעת באופן שהולם פגיעה תוך פתיחת דלת.

מנגד נהג הנתבעים הציג שתי גרסאות למיקום הפגיעה ברכב הנתבעים. האחת בהודעה לחברת הביטוח ובשרטוט ששרטט בהם מוקד הנזק ברכב הנתבעים הינו בפגוש הקדמי, פגיעה ההולמת גרסת התובעת להיות הדלת פתוחה ושנייה בבית המשפט עת טען שהפגיעה ברכב הנתבעים בדלת השנייה, גרסה ההולמת טענה של פתיחת דלת אולם היא נשמעה לראשונה בבית המשפט ולא נתמכה בראיה ואף לא בהסבר לטעות הנטענת בהודעה לחברת הביטוח ועל כן משקלה נמוך.

בנסיבות אלה ומשהותרת הדלת פתוחה כטענת נהגת התובעת הינה בניגוד להוראת תקנה 80 לתקנות התעבורה וממילא מלמדת על רשלנותה ונוכח גרסאותיו השונות של נהג הנתבעים, אני מחלקת האחריות בין הצדדים בחלקים שווים.

לפיכך ישלמו הנתבעים ביחד ולחוד לתובעת סך של 3,498 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה מיום 4.10.11, אגרת בית משפט כפי ששולה, שכר העדה כפי שנפסק בדיון בסך 400 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך 1,250 ₪.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים בדואר.
ניתן היום, כ' תשרי תשע"ה, 14 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ש. שלמה רכב בע"מ
נתבע: רוקר שלום שמואל
שופט :
עורכי דין: