ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הראל חברה לביטוח בע"מ נגד אבי בן סימון :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

1.הראל חברה לביטוח בע"מ
2.מיכאל טרכטנברג

נגד

נתבעים

1.אבי בן סימון
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית ע"ס 11,922 ₪ , בסדר דין מהיר שעילתה נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 06.12.11 בין כלי רכב מ"ר 43-084-68 (להלן: "רכב התובעים") לבין כלי רכב מ"ר 59-664-61 (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, ומוקדי הנזק ברכבים ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, ותוך שאני מעדיף את גרסת נהג התובעים על פני גרסתו של נהג הנתבעים לעניין אופן קרות התאונה , ובהיות גרסה זו נתמכת באמור והעולה בהודעות על התאונה שהגישו הצדדים אשר ממקדים את הנזק בתלישת/נפילת הפגוש הקדמי של רכב התובעים , ולנוכח העובדה כי נהג רכב הנתבעים הוא זה שסטה מנתיב נסיעתו , ולנוכח עדותו המגומגמת בגין נסיבות התרחשות התאונה ובעיקר ההתייחסות לעובדת היות הנתיב אליו סטה פנוי או לא פנוי מרכבים , הגעתי לכלל מסקנה כי נהג הנתבעים נהג בניגוד לחובתו על פי תקנה 40(א) לתקנות התעבורה ,התשכ"א 1961 , לפיכך דינה של התביעה להתקבל במלואה .

משהגעתי למסקבה לעיל , אני פוסק כי לסילוק סופי ומוחלט של התביעה , על הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לשלם לתובעים סך של 11,922 ₪ , שהם סכום התביעה , בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלוםפ המלא בפועל , ושכר טרחת עורך דין בסך של 11.8% מהסכום המוצמד שנפסק לעיל .

6. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, כ"א תשרי תשע"ה, 15 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אבי בן סימון
שופט :
עורכי דין: