ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישיר איי.די.איי. אחזקות בע"מ נגד אילת צדקיהו :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

1.ישיר איי.די.איי. אחזקות בע"מ
2.אבירם מויסה

נגד

נתבעים

1.אילת צדקיהו
2.ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע''מ

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית ע"ס 5146 ₪ , בסדר דין מהיר שעילתה נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 06.02.13 בין כלי רכב מ"ר 19-490-61 (להלן: "רכב התובעים") לבין כלי רכב מ"ר 63-875-60 (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, ומוקדי הנזק ברכבים ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, ותוך שאני מוצא לקבל את גרסת נהג רכב התובעים באשר לאופן התרחשות התאונה ,ואני מעדיף את גרסתו על פני גרסת נהגת רכב הנתבעים , כאשר הגרסה המועדפת הנ"ל מבססת אחריות בנזיקין של הנתבעים לקרות התאונה ,הגעתי לכלל מסקנה כי דינה של התביעה להתקבל במלואה.

לפיכך אני פוסק כי לסילוק סופי ומוחלט של התביעה , על הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לשלם לתובעים את הסכומים הבאים :
סך של 3646 ₪ , שהנו סכום התביעה ( בניכוי הערך של ראש הנזק של הפסדים של הנחה העדר תביעות שהתובעים העמידו אותו על סך של 1500 ₪) , סך של 1500 ₪ , אשר ישולמו על ידי הנתבעים בכפוף להגשת אישור מטעם התובע על הפסדים בפועל כתוצאה מראש נזק של הפסד הנחה של העדר תביעות ( כפי שהוסכם ע"י הצדדים במהלך הדיון) .
הסכומים הנ"ל בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל .
שכר טרחת עורך דין בסך של 1250 ₪ .
הסכומים הכוללים ישולמו בתוך 30 יום .

6. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, כ"א תשרי תשע"ה, 15 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ישיר איי.די.איי. אחזקות בע"מ
נתבע: אילת צדקיהו
שופט :
עורכי דין: