ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף חדד נגד בני משה ביטון ד. א. י. ש. בע"מ :

בפני כבוד השופט אבישי רובס

תובע

יוסף חדד

נגד

נתבעות

  1. בני משה ביטון ד. א. י. ש. בע"מ
  2. מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

החלטה

בעניין: בקשה לביטול החלטה

1. עיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה לתגובה.

2. הנתבעות לא הגישו הודעה לצדדים שלישיים במועד שנקבע לכך בתקנות, אלא, באיחור של כחמישה חדשים, ללא בקשה להארכת מועד, בלא שבקשו את עמדת ב"כ התובע וממילא, ללא אישור בית המשפט. האחריות למחדל באי הגשת ההודעה לצדדים שלישי ים במשך תקופה כה ארוכה רובצת לפתחן של הנתבעות ולא כל גורם אחר. הדרך בה נהגו הנתבעות במקרה זה אינה מקובלת וכפי שציינתי בהחלטתי מיום 4.9.2014, מוטב היה לו היו נמנעות הנתבעות מלהטיל את האחריות למחדל על מזכירות בית המשפט.

3. לגופו של עניין, חרף מחדלן את הנתבעות, ראוי לדון בכלל המחלוקות בין הצדדים הרלבנטיים במסגרת תביעה אחת (אעיר, נוכ ח תוכן תשובת הנתבעות ל תגובה, כי לו היתה נדחית הבקשה דנן, ממילא הייתי דוחה גם בקשה לאיחוד דיון של תביעה נוספת כנגד הצדדים השלישיים, שכן לא ניתן לעקוף החלטה באמצעות הגשת תביעה נפרדת ובקשה לאיחוד דיון ).מנגד, זכאי התובע להוצאות נוכח מחדלן של הנתבעות בעטיו יתארך הליך בירור תביעתו .

4. אני מבטל, אפוא, את ההחלטה מיום 3.9.2014, מאריך את המועד להגשת ההודעה לצדדים שלישיים ומתיר הגשתה. אגרת ההודעה לצדדים שלישיים תשולם עד ליום 26.10.2014.

5. ב"כ הנתבעות ימציא העתק ממסמכי ההודעה, בצירוף זימון לדיון שנקבע ליום 18.1.2015, לידי הצדדים שלישיים, במסירה אישית, עד ליום 26.10.2014 ויגיש את אישורי המסירה עד ליום 30.10.2014.

ב"כ הנתבעות ימנע ממתן ארכות להגשת כתבי ה הגנה, ללא אישור בית המשפט.

6. הנתבעות תשלמנה לתובע הוצאות בסך של 1,200 ש"ח. הסכום הנ"ל ישולם בתוך 30 ימים, שאחרת ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק, מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"א תשרי תשע"ה, 15 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף חדד
נתבע: בני משה ביטון ד. א. י. ש. בע"מ
שופט :
עורכי דין: