ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קשר רנט א קאר בע"מ נגד הנגב והערבה :

בפני כבוד השופט נצר סמארה

תובעים

קשר רנט א קאר בע"מ

נגד

נתבעים

1.הנגב והערבה - חברה להובלה בע"מ
2.אייל לבקן
3.ביטוח חקלאי - אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית ע"ס 20,416 ש"ח, בסדר דין מהיר שעילתה נזקי רכוש נגרמו בתאונת דרכים שאירעה ביום 08.11.12 בין כלי רכב מ"ר 20-485-74 (להלן: "רכב התובעת") לבין כלי רכב מ"ר 43-195-15 (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן:
"התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה.

3. נערכה לפניי ישיבה מקדמית שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, ולאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הגיעו ב"כ הצדדים להסדר לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד 1984, לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

5. על סמך החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, ובשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה, ומוקדי הנזק ברכבים ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, הגעתי לכלל מסקנה כי יש לחלק את האחריות לקרות התאונה בין שני הנהגים המעורבים בה, תוך שאני מעדיף את גרסתו של נהג רכב התובעת על פני גרסתו של נהג רכב הנתבעים , מבלי לפטור את נהג התובעת מאחריות באופן מלא מכיווון שיכול וצריך היה לנקוט באמצעים למניעת התאונה .

האחריות לקרות התאונה תחולק באופן בו יישא נהג רכב הנתבעים באחריות בשיעור של 70% ואילן נהג רכב התובעת יישא באחריות בשיעור של 30% .

6. לפיכך אני פוסק כי לסילוק סופי של התביעה , ישלמו הנתבעים לתובעת את הסכומים הבאים :
סך של 14,291 ₪ , שהנם 70% מסכוםהתביעה בתוספת אגרת בית משפט ששולמה , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל.
שכר עורך דין בסך של 11.8% מהסכום המוצמד שנפסק , בתוספת שכר העים כפי שנפסק במהלך הדיון .
הסכום הכולל ישולם בתוך 30 יום .

7. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, כ"א תשרי תשע"ה, 15 אוקטובר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קשר רנט א קאר בע"מ
נתבע: הנגב והערבה
שופט :
עורכי דין: