ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ד'ר פנחס אלבליה נגד משרד החינוך :

החלטה בתיק בר"ם 8612/03
בבית המשפט העליון בירושלים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקש:
ד'ר פנחס אלבליה

נ ג ד

המשיב:
משרד החינוך

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים מיום 21.9.03 שניתנה על ידי כבוד השופטת ש' שטמר

החלטה

בפניי בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לענינים מינהליים (השופטת ש' שטמר), להעביר את הדיון בעניינו של המבקש לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

החלטת בית המשפט קמא להעביר את הדיון הינה "החלטה אחרת". סעיף 12 לחוק בתי משפט לענינים מינהליים, התש"ס-2000, מונה רשימה סגורה של ענינים המהווים "החלטה אחרת", אשר ביחס אליהם ניתן להגיש בקשה לרשות ערעור לבית משפט זה. החלטה להעביר את הדיון לערכאה שיפוטית אחרת לפי סעיף 79 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, איננה מנויה ברשימה זו, ועל כן אין בסמכותי ליתן עליה רשות לערער (ראו בר"ם 11039/02 "אניס עבדאללה ובניו בע"מ" נ' המועצה המקומית כסרא סמיע (לא פורסם)).

גם לגופם של דברים, אין ממש בטענות המבקש. הדיון במכרזים הנוגעים לקבלת אדם לעבודה או אי קבלתו נמצא בסמכותו הייחודית של בית הדין לעבודה. לכן, בדין קבע בית המשפט קמא כי אין לו סמכות לדון בעתירת המבקש (וראו בר"ם 657/03 עיריית רהט נ' אלפראונה, פ"ד נז(3) 26).

אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"א בחשון התשס"ד (16.11.2003).

ת


מעורבים
תובע: ד'ר פנחס אלבליה
נתבע: משרד החינוך
שופט :
עורכי דין: