ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נביל ניג'ם :

החלטה בתיק בש"פ 9644/03

בפני: כבוד השופט א' מצא

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
נביל ניג'ם

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62
לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: כ"ד בחשון תשס"ד (19.11.03)
בשם המבקשת: עו"ד ג' גינזבורג
בשם המשיב: עו"ד ס' פלג קימלוב

בבית המשפט העליון

החלטה

לפניי בקשת המאשימה להאריך, בשנית, את מעצרו של המשיב בתשעים ימים נוספים, בהתאם לסעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשנ"ו-1996.

המשיב עומד לדין באשמת ביצוע רצח בכוונה תחילה. כן מיוחסות לו עבירות של החזקת ונשיאת נשק שלא כדין. עם הגשת כתב האישום נגדו הורה בית-המשפט המחוזי לעוצרו עד לתום בירור משפטו. ומקץ תשעת חודשי מעצרו הראשונים, נעתרה עמיתתי הנכבדה השופטת נאור, לבקשת המאשימה והאריכה את מעצרו של המשיב בתשעים ימים. תוקף מעצרו של המשיב מכוח ההחלטה האמורה הסתיים ביום 13.11.03. בקשת המאשימה שלפניי הוגשה לפני מועד זה, אך לבקשת סניגורו של המשיב הועדתי את הדיון בה להיום, ובהסכמתו הארכתי את מעצרו של המשיב עד למתן החלטה בבקשה לגופה.

עיינתי בבקשה ובנספחיה ושמעתי את טענות הפרקליטים, ומסקנתי היא כי בקשת המאשימה בדין יסודה. מן העובדות שנטענו בכתב האישום, ושעל יסודן הורה בית-המשפט המחוזי על מעצרו מלכתחילה, עולה, כי המשיב חשד שלמנוח הייתה נגיעה להחלטת חברתו שלא להינשא לו. על רקע חשד זה החליט להמית את המנוח, ולאחר שתכנן את המעשה, נערך והצטייד לקראתו באקדח, ירה במנוח למוות. המדובר במעשה רצח, שבוצע בדם קר לאחר החלטה ותכנון, המעיד על מסוכנותו הרבה של המשיב. כן יצוין, כי לנוכח מהלכים שונים שנקט המשיב לאחר הרצח, שבעזרתם עלה בידו לטשטש את עקבותיו ולעכב את מעצרו במשך יותר מחודשיים, יש יסוד סביר לחשש שאם ישוחרר ממעצרו, עלול הוא לנסות לשבש את מהלכי משפטו.

משפטו של המשיב אמנם מתארך, אך לשבחו של בית-המשפט המחוזי ייאמר כי הוא עשה כמיטב יכולתו לקדם את סיומו. בישיבה האחרונה הסתיימה שמיעת ראיות התביעה והחלה פרשת ההגנה. המשיב מצוי באמצע החקירה הנגדית, ויש יסוד להעריך כי בשלושת המועדים הנוספים שנקבעו להמשך הבירור (בחודש דצמבר) ניתן יהיה לסיים את פרשת הראיות עד תומה. אין חולק, כי המשפט לא יוכל להסתיים בתוך תקופת ההארכה הנוכחית. אלא שהשיקולים אשר הצדיקו את מעצרו של המשיב מלכתחילה, ואת הארכת מעצרו בהחלטת השופטת נאור, מצדיקים ומחייבים את מעצרו גם על-פי הבקשה הנוכחית.

הבקשה מתקבלת ומעצרו של המשיב מוארך בזה ב-83 ימים שמניינם מהיום או עד למתן פסק-דין במשפטו בת"פ 478/02 של בית-המשפט המחוזי בחיפה, לפי המוקדם מבין המועדים.

ניתנה היום, כ"ד בחשון תשס"ד (19.11.03).


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נביל ניג'ם
שופט :
עורכי דין: