ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוי חלה נגד יעקב אדמוני :

החלטה בתיק בש"א 6659/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המבקש:
לוי חלה

נ ג ד

המשיבים:
1. יעקב אדמוני

2. נריה אדמוני

בקשה להארכת מועד

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. הובאה לעיוני בקשה למתן ארכה להגשת בקשת רשות ערעור על פסק-דין של בית המשפט המחוזי מרכז, אשר דחה ערעור שהגיש המבקש על פסק-דין של בית משפט השלום. פסק-הדין של בית המשפט המחוזי ניתן ביום 15.9.2014. בבקשה שלפניי נטען כי המבקש פנה לקבלת סיוע משפטי ועודנו ממתין לתשובה. עוד נטען כי מצבו הרפואי, האישי והכלכלי של המבקש אינו טוב.

מתבקשת התייחסות הלשכה לסיוע משפטי לשאלת ייצוגו של המבקש בהליך בקשת רשות הערעור, תוך 7 ימים. המזכירות מתבקשת להמציא ללשכה לסיוע משפטי את החלטתי-זו יחד עם מסמכי הבקשה.

2. אציין, כי לבקשה להארכת מועד צירף המבקש גם בקשה לאקונית לעיכוב ביצוע. בלי להביע עמדה לגוף העניין, הרי שלפי תקנה 467(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, האפשרות של בית המשפט שלערעור להורות על עיכוב ביצוע או על מתן סעד זמני קמה במקום שבו "הוגש ערעור או בקשת רשות לערער". בהתאם לתקנה זו, כל עוד לא הוגש הליך ערעורי מתאים, יש להפנות את הבקשה לעיכוב ביצוע לבית המשפט שנתן את ההחלטה. על כן, בענייננו, משלא הוגש עד עתה הליך של בקשת רשות ערעור, ומתבקשת כעת ארכה להגשתו, נראה כי בית משפט זה אינו בעל הסמכות לדון בבקשה לעיכוב ביצוע (ראו למשל רע"א 5866/07 כוכבי נ' כוכבי (7.1.2014); בש"א 1160/14 ורטניק נ' שר הבריאות (13.2.2014)).

ניתנה היום, י"ב בתשרי תשע"ה (6.10.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: לוי חלה
נתבע: יעקב אדמוני
שופט :
עורכי דין: