ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בשג"ץ 5247/14

לפני: כבוד השופט נ' הנדל

המערער:
מייק ואן קול

נ ג ד

המשיבים:
1. מדינת ישראל

2. מערכת המשפט ע"י כבוד הרשם גיא שני

ערעור על החלטת הרשם ג' לובינסקי מיום 1.7.2014

בשם המערער:
בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

1. ערעור על החלטת רשם בית משפט זה ג' לובינסקי, לדחות בקשה שלישית לעיון חוזר בפסק דינה של רשמת בית משפט זה ל' בנמלך. פסק הדין מחק, בשל חוסר מעש ואי-תשלום אגרה, חמישה הליכים שהגיש העותר (בג"ץ 540/13, 1606/13, 1821/13, 2326/13, 2775/13 – להלן: ההליכים שנמחקו). עוד הורה הרשם כי המזכירות לא תקבל מסמכים נוספים בהליכים שנמחקו.

2. במסגרת הערעור שלפניי נטען כי החלטות הרשמים אינן ראויות, אינן סבירות ואינן חוקיות. המערער מבקש לחדש את הדיונים בהליכים שנמחקו, ולפטור אותו מתשלום אגרה והפקדת עירבון באותם הליכים. יחד עם הערעור הוגשה בקשה, שהונחה אף היא בפניי, לפטור את המערער מאגרה ועירבון בערעור הנוכחי.

3. דין הערעור להידחות. בכל אחד מהליכים שנמחקו ניתנה למערער הזדמנות לשלם את האגרה שנקבע, אך הוא לא ניצל זאת. בכל אחד מההליכים שנמחקו, הבקשה לפטור מאגרה הוכרעה בהתאם לחומר שהוגש ותוך התחשבות בנסיבותיו הפרטניות הייחודיות של ההליך. אין בחומר שלפניי כל הסבר שעשוי היה אולי לבסס, מבחינה משפטית, עיון חוזר בהחלטות אלו, כגון שינוי מהותי בנסיבות או טעות טכנית ברורה על פניה. בהינתן כך לא מצאתי כל עילה שבדין להתערבות בהחלטת הרשמים לדחות את הבקשות לעיון חוזר. לנוכח זאת אף אין עילה להתערבות בהחלטת הרשם שלא לקבל מסמכים נוספים: כאמור, הליכים אלו נמחקו, ערעור על המחיקה לא הוגש במועד, ושלוש בקשות לעיון חוזר שהוגשו מאוחר יותר - נדחו. מכאן שלא נפלה טעות משפטית בהחלטת הרשם שלא לקבל עוד מסמכים בהליכים אלו.

4. סוף דבר, הערעור נדחה. משהגעתי לתוצאה זו, ולנוכח נימוקיי, אין מקום עוד לדון בבקשה לפטור מתשלום אגרה והפקדת עירבון בערעור הנוכחי, והבקשה נמחקת.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏ז' בתשרי התשע"ה (‏1.10.2014).


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: