ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'ית חמזה נגד שר התחבורה :

החלטה בתיק בג"ץ 7338/03

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט א' גרוניס

העותר:
ג'ית חמזה

נ ג ד

המשיבים:
1. שר התחבורה

2. רשות הרישוי - מחוז ירושלים

עתירה למתן צו על-תנאי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

בעתירה שבפנינו ביקש העותר כי נורה לועדת הערר, הפועלת במשיבה 2, להתכנס ולדון בעניינו ולזמן לדיון גם את בא-כוחו.

העותר, בעל רשיון נהיגה בדרגה 04, הופנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך בדיקות לשם קבלת אישור רפואי לשאת רשיון נהיגה. ביום 27.11.02 קיבל העותר הודעה כי הרופא המוסמך של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אשר בדק אותו, החליט שלא ליתן לו אישור רפואי לשם קבלת הרשיון וזאת בשל "אי התאמה אישיותית לנהיגה". על החלטה זו הגיש העותר ערר לפי תקנה 195 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961. על-פי טענות העותר, ועדת הערר סירבה לזמן לדיון את בא-כוחו, ולא קיימה דיון בעניינו, על אף שעבר זמן רב מהגשת הערר.

מתגובת הפרקליטות עולה כי תיקו של העותר בועדת הערר נסגר בשל אי הופעתו בפני הועדה והעדרה של התייחסות מצידו, וכי תיקו הועבר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים להמשך הטיפול. על החלטה זו רשאי העותר לערער לבית המשפט לענינים מינהליים. לפיכך קיים לעותר בענין זה סעד חלופי. עוד יצוין כי לאור העובדה כי חלפה למעלה משנה מאז ההחלטה נשוא העתירה, רשאי העותר להגיש בקשה לבדיקה מחודשת של עניינו.

בשולי הדברים אציין כי גם השאלה העקרונית של זימון עורכי הדין לדיון בועדת הערר באה על פתרונה, ונקבע נוהל על-פיו הזימונים לדיונים נשלחים הן לעורר והן לבא-כוחו.

אשר על כן, דין העתירה להידחות.

ניתן היום, כ"ח בכסלו התשס"ד (23.12.2003).

ט


מעורבים
תובע: ג'ית חמזה
נתבע: שר התחבורה
שופט :
עורכי דין: