ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'אבר מועאד נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק ע"פ 2/04

בפני: כבוד השופטת מ' נאור

המערער:
ג'אבר מועאד

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על פסק דינו של ביתה משפט המחוזי בירושלים בת.פ. 3206/02 מיום 8.8.03 שניתן על ידי כבוד השופט צבי זילברטל ובקשה לעיכוב ביצוע

בשם המערער: עו"ד ניסים כהן; עו"ד סרור מארון

בבית המשפט העליון

החלטה

1. היום, 1.1.2004, הוגש ערעור על ידי המבקש ועמו בקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין, אותו אמור היה המבקש להתחיל לרצות היום.

2. גזר הדין בעניינו של המבקש ניתן ביום 8.8.2003. על פי המסמכים שצורפו לבקשה, נדחה ביצוע גזר הדין ליום 24.9.2003. לא צורפה לבקשה הארכה נוספת וגם לא צויין מפורשות שניתנה הארכה נוספת, אלא רק שמועד ריצוי העונש מתחיל היום.

3. הבקשה איננה מנמקת גם מדוע הוגשה ביום שנועד לריצוי העונש. לא ניתן, בנסיבות כאלה, לקבל את תגובת המשיבה, כמקובל בכגון דא, או לקבוע דיון בעל-פה במעמד הצדדים. בברירה בה הועמדתי – תחילת ריצוי העונש או מתן החלטה במעמד צד אחד – אני בוחרת באפשרות הראשונה, ואני דוחה את הבקשה ככל שמשמעותה מתן צו במעמד צד אחד. בד בבד אני קובעת דיון במעמד הצדדים למחר, 2.1.2004, בשעה 10:00.

4. לכאורה, ובשים לב לתקופת המאסר – יש הצדקה לעיכוב ביצוע, אך אינני סבורה שנכון הוא להעמיד את הצד שכנגד במצב של אי אפשרות למתן תגובה. בקשה לעיכוב ביצוע אגב ערעור צריכה להיות מוגשת זמן סביר לפני המועד שנקבע לריצוי העונש. ועם כל זאת, אם ימציא בא-כוח המבקש הסכמה בכתב של פרקליטות המדינה לעיכוב ביצוע עוד היום – אעתר לבקשה ואבטל את הדיון שקבעתי כאמור למחר. אין באמור משום היתר לכך שהמבקש לא יתייצב לריצוי מאסרו אם כבר חלפה שעת ההתייצבות.

5. העתק החלטה זו יועבר מיידית בפקסימיליה לבא-כוח המבקש ולפרקליטות המדינה. בא-כוח המבקש ידאג להעביר מיידית את הבקשה לפרקליטות.

ניתנה ‏‏‏‏ז' טבת, תשס"ד (1.1.2004).

ת


מעורבים
תובע: ג'אבר מועאד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: