ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סאמי פדילה נגד מדינת ישראל :

פסק-דין בתיק ע"פ 7531/03

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

כבוד השופט א' ריבלין

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

המערער:
סאמי פדילה

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר-דין בית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 22.7.03 בת"פ 40306/02, שניתן על-ידי כבוד השופט ג' קרא

תאריך הישיבה:
י"א בטבת התשס"ד
(5. 1.04)

בשם המערער:
עו"ד עאדל בויראת

בשם המשיבה:
עו"ד אורי כרמל

בשם שירות-המבחן:
גב' טלי עדן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופטת ד' דורנר:

המערער נמצא אשם בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בעבירות החזקה וסחר בנשק. לפי כתב-האישום, שבעובדותיו הודה המערער, הוא מכר אקדח לאדם אחר בתמורה לסכום כסף, וכן תעודה מזויפת של עמותת הסייענים. המערער ידע באותה העת, כי הקונה משתף-פעולה עם שירותי הביטחון.

בית-המשפט המחוזי דן אותו לשנתיים וחצי שנות מאסר, מתוכן שנה לרצוי בפועל והיתרה על-תנאי. זאת, בניכוי תקופת מעצרו שהתמשכה על-פני 97 ימים.

בערעורו כנגד עונש המאסר טוען המערער, כי נסיבות העבירה לא היו חמורות, שכן מסר אתה הנשק לאדם ששיתף-פעולה עם שירותי הביטחון, וכי על-כל-פנים אין מקום להחזירו לכלא, לריצוי עונש המאסר, שלאחר ניכוי שליש והפחתה מנהלית, ישתרע על-פני שלושה חודשים בלבד. עוד טוען המערער, כי הקונה, שהיו לו גם עבירות נשק נוספות, נדון אך לשנתיים נוספות, וכי על-כן העונש הכבד יחסית שהוטל עליו אינו מתיישב עם עקרון אחידות העונשים.

אכן, יש להצטער על שהמערער הוחזק במעצר תקופה כה ממושכת. מהסבריו של בא-כוחו, עורך-הדין בויראת, נמצאתי למדה כי בית-המשפט נכון היה לשחררו בתנאי שיפקיד סכום כסף שלא היה בכוחו להפקיד. הוא שוחרר רק לאחר שבערר הופחת סכום הערבות.

בין כה וכה, העונש שהוטל על המערער, כשלעצמו, אינו מצדיק התערבות. שכן, עבירות בנשק הן חמורות. תסקיר שירות-המבחן לא היה חיובי ולא הייתה בו המלצה לנקיטת דרך שיקומית. בנסיבות אלה, גם בהתחשבות בכל טענות המערער לקולא, אין מקום להתערב בעונש המאסר שהוטל עליו.

הערעור נדחה.

המערער יתייצב לריצוי עונשו בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו ביום שני, 19.1.04, עד לשעה 12:00. הערבויות שקבע בית-המשפט המחוזי יעמדו בעינן עד להתייצבותו.

ניתן היום, י"א בטבת תשס"ד (5.1.04).

ט ת


מעורבים
תובע: סאמי פדילה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: