ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכאל אושבקשווילי נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 24/04

בפני: כבוד השופטת מ' נאור

העורר:
מיכאל אושבקשווילי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר לפי סעיף 53 לחוק סדר הדין הפלילי על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב בתיק ב.ש. 93341/03 מיום 25.12.03 שניתנה על ידי כבוד השופט ח' כבוב

תאריך הישיבה: י"ב בטבת התשס"ד (6.1.2004)

בשם העורר: עו"ד יעקב שקלאר
בשם המשיבה: עו"ד ג'ני גינזבורג

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לא ביקשתי תשובה לערר זה. נקודת המוצא היא החלטתו של חברי השופט ג'ובראן מיום 17.7.03 בבש"פ 5814/03. על-פי החלטה זו שוחרר העורר ממעצר למעצר בית. השאלה האחת והיחידה הנשאלת היא אם מאז יש נסיבות חדשות המצדיקות שחרור (או שחרור חלקי) ממעצר הבית. הנסיבה החדשה הנטענת היא חלוף הזמן והתנהגותו הטובה של העורר מאז ההחלטה.

2. נכון הוא שבהחלטה נשוא הערר איזן שופט בית המשפט המחוזי, השופט כבוב, בין ראיה חדשה שהגישה המאשימה במסגרת בקשה שלה לעיון חוזר, לבין התנהגותו הטובה של המבקש. אין צורך להיכנס לשאלת משקלה של אותה ראיה חדשה: אין בפני ערר של המדינה על החלטת בית המשפט המחוזי שלא להיעתר לבקשתה שלה לעיון חוזר. לטעמי, העובדה שחלפו חמישה חודשים במהלכם היה המבקש במעצר בית והתנהגותו היתה טובה, אין בה משום נסיבה חדשה מספקת כדי להביא לשינוי קביעתו של חברי השופט ג'ובראן, לפיה על העורר לשהות במעצר בית.

מהטעם הזה ולאו דווקא מטעמי בית המשפט המחוזי אני דוחה את הערר. אין צריך לומר שאם יחלוף זמן ניכר פתוחה בפני העורר הדרך להגיש בקשה חדשה ובית המשפט יעשה כחוכמתו.

הערר נדחה.

ניתנה ‏י"ב טבת, תשס"ד (6.1.2004).

ת


מעורבים
תובע: מיכאל אושבקשווילי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: