ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמעון אסולין נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק רע"פ 561/04

בפני: כבוד השופט א' א' לוי

המבקש:
שמעון אסולין

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה למתן רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, מיום 7.1.04, בע"פ 7438/03, שניתן על ידי כבוד הנשיא י' פלפל והשופטים: נ' הנדל, ר' יפה-כ"ץ
ובקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין

בשם המבקש: עו"ד דרור מקרין

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקש הורשע, על פי הודאתו, בעבירה של תקיפת בת זוג. בגין הרשעה זו גזר לו בית משפט השלום באשקלון 12חודשי מאסר, 15 חודשי מאסר על-תנאי, וכן הופעלו שני מאסרים מותנים, האחד בן 8 חודשים והאחר בן 4 חודשים, חלקם בחופף וחלקם במצטבר. כתוצאה מכך היה על המבקש לשאת ב-15 חודשי מאסר, אולם במסגרת ערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי, הומתק עונשו של המבקש והועמד על 12 חודשים בלבד.

עתה עותר המבקש להתיר לו להביא את עניינו לליבון בפני ערכאה שלישית, ולאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה, נחה דעתי כי דין הבקשה להידחות. השגותיו של המבקש, המכוונות כולן כנגד גזר הדין, אינן מעלות שאלה בעלת חשיבות כללית הראויה למתן רשות ערעור בפני ערכאה נוספת. יותר מכך, גם בחינת השגותיו של המבקש לגופן, אינה מצביעה על פגם שנפל בפסק דינו של בית המשפט המחוזי, נהפוך הוא, העונש שהוטל על המבקש אינו סוטה מרמת הענישה המקובלת בעבירות מסוג זה, ובמיוחד כאשר מדובר במי שכבר חטא בעבר וחזר וחטא בעבירות של אלימות.

הבקשה נדחית, וממילא נדחית גם הבקשה לעיכוב ביצועו של העונש.

ניתנה היום, ב' בשבט תשס"ד (25.1.2004).


מעורבים
תובע: שמעון אסולין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: