ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חזי אציל נגד בנק הפועלים :

החלטה בתיק רע"א 2299/14

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי

המבקש:
חזי אציל

נ ג ד

המשיב:
בנק הפועלים, סניף הצומת 676

פטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

הבקשה הועברה לטיפולי בשל חילופי גברי בלשכת הרשמים.

ראשית אציין, למען הסדר הטוב, כי בהתאם להודעתו של המבקש מיום 28.5.2014, בקשת רשות הערעור דנן מופנית כנגד שלוש החלטות ביניים שונות של בית המשפט המחוזי אשר ניתנו בגדר אותו הליך בימים 19.2.2014, 23.2.2014 ו- 26.2.2014.

בשים לב, בין היתר, לעובדה שהמבקש זכאי לתוספת השלמת הכנסה לקצבת הזקנה אותה הוא מקבל, מוכן אני להניח כי מצבו הכלכלי אינו מן המשופרים. עם זאת, גם הפעם - כמו בהליך קודם אשר התנהל בעניינו - לא פירט המבקש את הוצאותיו החודשיות, לא נתן פירוט לעניין מגוריו (לרבות גובה דמי השכירות, בהנחה שהוא אכן מתגורר בשכירות), ואף לא התייחס לאפשרות להסתייע בסביבתו הקרובה לצורך גיוס העירבון (ראו החלטתה של כבוד הרשמת ל' בנמלך מיום 6.1.2014 ברע"א 6492/14). זאת ועוד, העובדה שהמבקש עמד בסכומי האגרה והעירבון אשר נקבעו בהליך הקודם הנזכר לעיל, מהווה אינדיקציה ממשית לכך שביכולתו לשלם ולהפקיד סכומי כסף, ולוּ מופחתים. לכך מתווספת העובדה, כי סיכוייו של ההליך דנן אינם נחזים להיות גבוהים.

על רקע האמור, דומני כי ראוי לאמץ את האיזון אליו הגיע כבוד הרשמת בהליך הקודם בעניינו של המבקש, כלומר - להפחית את האגרה לסך של 200 ₪ ולהעמיד את העירבון על סכום מתון של 1,500 ₪. האגרה תשולם תוך 14 ימים מיום המצאת החלטה זו (ימי הפגרה במניין), והעירבון יופקד בתוך אותו מועד, שאם לא כן ההליך יימחק או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא צורך בהודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ג באב תשע"ד (19.8.2014).

גלעד לובינסקי

ר ש ם


מעורבים
תובע: חזי אציל
נתבע: בנק הפועלים
שופט :
עורכי דין: