ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם שדה נגד משה שרז :

החלטה בתיק רע"א 8800/03

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקש:
אברהם שדה

נ ג ד

המשיב:
משה שרז

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 16.9.03 בת.א. 1603/01 בש"א 1438/03 שניתנה על ידי כבוד השופטת ר' לבהר שרון

בשם המבקש: עו"ד שלתיאל עדני

בבית המשפט העליון בירושלים

פסק-דין

המשיב הגיש תובענה כנגד המבקש, ובה ביקש כי ייפסקו לו פיצויים בגין עוולות שביצע כלפיו, לטענתו, המבקש, במהלך ביצוע עיקול. בית המשפט המחוזי הורה על הגשת תצהירי עדויות ראשיות לעניין נסיבות האירוע. המשיב צירף לתצהירו החלטה של ועדת האישורים בירושלים, בה נדונה תלונה שהוגשה כנגד המבקש. יצוין, כי ועדת האישורים קמה ופועלת לפי סעיף 5א לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז-1967, וחבריה הם שופט של בית משפט שלום, נציג מטעם שר המשפטים וקצין משטרה. הועדה עוסקת במתן אישורים לביצוע תפקידי הוצאה לפועל. בענייננו, הגיעה הועדה למסקנות שונות בדבר הפסול בהתנהגותו של המבקש, ואף התלתה את אישורו לתקופה של 90 ימים.

המבקש ביקש, כי בית המשפט יורה על הוצאת החלטת ועדת האישורים מתיק בית המשפט, ועל מחיקת הסעיפים בתצהיר המתייחסים להחלטה זו. בית המשפט דחה את הבקשה, בקבעו כי "בשלב זה" אין מקום להורות על משיכת החלטת הועדה מנספחי תצהירו של התובע. בית המשפט ציין כי ההחלטה קבילה, וכי משקלה הראייתי יידון בסיכומי הצדדים.

המבקש משיג על החלטה זו של בית המשפט המחוזי. לדעתו, אין החלטת ועדת האישורים באה בגדרי סעיף 42א לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א-1971 (להלן: הפקודה) שעניינו קבילות פסק-דין בתביעה אזרחית. המשיב, לעומת זאת, סבור, כי החלטת הועדה קבילה מכוח סעיף 42א הנ"ל, ומכל מקום, כך לטענתו, ההחלטה מקימה השתק פלוגתא כנגד המבקש.

מהחלטת בית המשפט המחוזי לא ניתן לדעת, מה עומד ביסוד החלטתו כי החלטת ועדת האישורים היא קבילה – האם סעיף 42א לפקודה, האם דיני ההשתק, או שמא עילה אחרת. המבקש טוען אך ורק לעניין סעיף 42א, ובנסיבות אלה לא ניתן להכריע בבקשתו. נראה לי, כי מן הראוי להחזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי, על-מנת שיפרט את הנימוקים להחלטתו.

לפיכך, החלטתי לדון בבקשה כאילו ניתנה רשות ערעור והוגש ערעור על-פי הרשות שניתנה. הערעור מתקבל, במובן האמור. אין צו להוצאות.

ניתן היום, י"ח באדר תשס"ד (11.3.2004).


מעורבים
תובע: אברהם שדה
נתבע: משה שרז
שופט :
עורכי דין: