ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רובשן רפייב :

החלטה בתיק בש"פ 2547/04
בבית המשפט העליון

בפני: כבוד השופט א' גרוניס

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
רובשן רפייב

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: כ"א באדר תשס"ד (14.3.04)

בשם המבקשת: עו"ד אריה פטר
בשם המשיב: עו"ד ניר ליסטר

החלטה

1. זו בקשה שניה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים. ההליך הפלילי בו מדובר מתנהל נגד המשיב ואחרים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

2. בכתב האישום מיוחסות למשיב עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, שוד והיזק בזדון. עבירות האלימות, ומדובר באלימות קשה, בוצעו על רקע סחיטה. לעת הזו קבועות חמש ישיבות נוספות בבית המשפט המחוזי, האחרונה שבהן תערך ביום 20.5.04. התקופה של שלושת החודשים הראשונים להארכת המעצר תחלוף ביום 19.3.04, היינו בעוד ימים ספורים. בא כוחה של המבקשת הודה בהגינותו, כי בהתחשב במספרם של עדי התביעה שיש להעידם (נוסף על אלו שכבר הושמעו), והואיל וניתן להניח כי יובאו עדי הגנה, ההערכה היא, כי היה ואעתר לבקשה יהיה צורך בבקשה נוספת, שכן אין לצפות שהארכה של 90 ימים, אם תינתן, תהא מספקת לסיום המשפט. אעיר, כי בהחלטה לגבי הארכת המעצר הראשונה, שניתנה על ידי חברי הנכבד השופט לוי ביום 23.12.03 נאמר, בין היתר, כי בית המשפט המחוזי מתבקש להידרש בהקדם לשאלה כיצד ניתן לקדם את הדיון, שאם לא כן שוב תעלה השאלה האם יש להוסיף ולהחזיק את העצורים במעצר. הנני סמוך ובטוח שאכן בית המשפט נדרש לעניין, ואכן הוספו ישיבות נוספות. אך כנראה בשל העומס הרב המוטל על בית המשפט המחוזי, לא ניתן היה להוסיף עוד ועוד ישיבות לשמיעת התיק הנוכחי.

3. עניין נוסף שראוי להזכירו נוגע לכתב אישום אחר, נוסף, שהוגש נגד המשיב לפני מספר חודשים. בכתב האישום החדש, שאף הוא הוגש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, מיוחסות למשיב העבירות הבאות: קשירת קשר לביצוע פשע (שלוש עבירות), שוד בנסיבות מחמירות (שתי עבירות), ניסיון לשוד בנסיבות מחמירות, תקיפה בנסיבות מחמירות ותקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות. המבקשת עתרה למעצרו של המשיב בתיק החדש. בית המשפט המחוזי נעתר לבקשה ביום 8.1.04. לא התקיים דיון לגוף הבקשה, שכן פרקליטו של המשיב דנא וכן הפרקליטים שמייצגים את הנאשמים האחרים באותו תיק, הסכימו למעצר עד תום ההליכים. בית המשפט המחוזי ציין בהחלטתו, כי ניתן יהיה להגיש בקשה לעיון חוזר אף אם לא תתקיימנה נסיבות חדשות. נראה לי, שאין בכתב האישום החדש כדי להשליך לעניין שבפניי. עם זאת, חייב אני לציין שהדברים חלים אף בכיוון ההפוך. לאור ההתפתחויות בתיק הנוכחי בכוונתי לסרב לבקשה. ברם, אין ללמוד מסרוב זה דבר לעניין התיק החדש, היה ותוגש בקשה לעיון חוזר בעניין המעצר עד תום ההליכים.

4. בנסיבות האמורות, הנני מורה כי מעצרו של המשיב לא יוארך מעבר ליום 19.3.04. בית המשפט המחוזי ידון בהקדם האפשרי, ועוד השבוע, בשאלה אלו תנאי שחרור יש לקבוע לגבי המשיב. היה ולא ניתן יהיה להכריע בעניין זה במהלך השבוע הקרוב יוארך המעצר בשבעה ימים, החל מיום 19.3.04.

ניתנה היום, כ"א באדר תשס"ד (14.3.04).


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רובשן רפייב
שופט :
עורכי דין: