ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אמיר חיים :

החלטה בתיק בש"פ 2525/04
בבית המשפט העליון

בפני: כבוד השופט א' גרוניס

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
אמיר חיים

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: כ"א באדר תשס"ד (14.3.04)

בשם המבקשת: עו"ד אריה פטר
בשם המשיב: עו"ד בנצי קבלר; עו"ד שי גבאי

החלטה

המשיב עומד לדין בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בעבירות של ניסיון לרצח וחבלה בכוונה מחמירה. הוא עצור זה כ-19 חודשים. המבקשת עותרת להארכה נוספת של המעצר. הבקשה הנוכחית הינה החמישית במספר להארכת המעצר. לעניין שלוש הבקשות הראשונות הוחלט להאריך את המעצר בכל אחת מהפעמים ב-90 ימים. משבית משפט זה נעתר לבקשה הרביעית להארכת המעצר נקבע, כי המעצר יוארך ב-45 ימים. בית המשפט עשה כן בהסכמת בא-כוח המשיב. תקופת המעצר עומדת לפקוע ביום 5.4.04. שמיעת הראיות והסיכומים הסתיימה בבית משפט קמא, אלא שמתברר, כי יש צורך בהעדתו של עד נוסף. הישיבה הקבועה לשמיעת עד זה קבועה ליום 25.3.04. יש להניח, כי באותו יום העד אכן יישמע והצדדים ישלימו את סיכומיהם לעניין עדותו.

עניין נוסף שראוי להזכירו מתייחס להליך פלילי אחר שהתנהל נגד המשיב וזאת בבית משפט השלום בבאר-שבע. המשיב הורשע שם בחודש יוני האחרון ונגזרו עליו עשרה חודשי מאסר לריצוי בפועל. בית משפט השלום קבע, כי תקופת מאסר זו תימנה מחודש אוגוסט 2002, עת שהמשיב נעצר בתיק הנוכחי. אלמלא נתון זה יתכן מאוד שהייתי דוחה את הבקשה, שהרי התקופה מאז תחילת המעצר הינה ארוכה ביותר, וכאמור מדובר בבקשה חמישית להארכת המעצר. אולם, כאשר מצרפים לעניין האחרון את העובדה שהתיק עומד בפני סיום מבחינת שמיעת הראיות והסיכומים, נראה לי לנכון להעתר לבקשה באופן חלקי.

לפיכך, הנני מחליט להאריך את מעצרו של המשיב ב-45 ימים החל ביום 5.4.04, או עד למתן פסק דין בתפ"ח 1172/02, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, הכל לפי המוקדם.

ניתנה היום, כ"א באדר תשס"ד (14.3.04).


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אמיר חיים
שופט :
עורכי דין: