ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ועד ההורים של בית הספר היסודי... נגד רשות החינוך המקומי מר יהודה בן... :

פסק-דין בתיק בג"ץ 777/04 בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופטת מ' נאור

כבוד השופטת א' חיות

העותרים:
1. ועד ההורים של בית הספר היסודי ''השרון בכפר סבא

2. איטה אלג'ם

3. יובל גלאון

נ ג ד

המשיבים:
1. רשות החינוך המקומי מר יהודה בן חמו ראש העירייה

2. משרד החינוך והתרבות מחוז מרכז

3. אבינועם גרנות חבר מועצת כפר סבא

עתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים

בשם העותרים: בעצמם
בשם המשיבים: עו"ד בתיה בראל (מלכינזון) ; עו"ד רונית עובדיה

פסק-דין

השופטת א' חיות:

1. העותרים הינם הורים לילדים הלומדים בבית ספר "השרון" שבכפר סבא (להלן: בית הספר) וועד ההורים של בית-הספר. בעתירתם ביקשו העותרים להורות למשיבה 1 שלא לסגור את בית הספר בשנת הלימודים התשס"ה. מתגובת המשיבה 1 הוברר כי טרם נתקבלה כל החלטה לגבי סגירת בית הספר, והעניין כולו מצוי בהליכי בדיקה. המשיבה ציינה כי בכל מקרה, גם אם בעתיד תתקבל החלטה על סגירת בית הספר, היא לא תחול לגבי שנת הלימודים התשס"ה. בעקבות תגובה זו טענו העותרים כי על אף שטרם התקבלה החלטה פורמאלית בעניין, פועלת המשיבה 1 לסגירת בית הספר, וילדיהם יידרשו להיקלט במהלך תקופת לימודיהם בבית ספר אחר. לפיכך, ביקשו העותרים להוסיף סעדים לעתירה, ובין היתר להורות למשיבה 1 שלא לפעול לסגירת בית הספר גם לאחר שנת הלימודים התשס"ה, ולחלופין ביקשו שכתנאי לכל החלטה אחרת, ייקבע מיידית כיצד תבוצע סגירת בית הספר וכיצד ייקלטו תלמידיו במוסד לימודים אחר. עוד ביקשו העותרים לצרף לעתירה, כעותרים נוספים, הורים לילדים המיועדים להירשם לבית הספר בשנת הלימודים התשס"ה.

3. דין העתירה להידחות על הסף, ולו בשל היותה עתירה מוקדמת. המשיבה 1 טרם קיבלה כל החלטה בנוגע לבית הספר, וההליכים בעניין זה עודם בשלבי בדיקה. בנסיבות אלה, אין בפנינו כל החלטה העומדת לביקורת ובחינה. למותר לציין כי אם וככל שתתקבל החלטה בעניין בית הספר, והעותרים יבקשו להשיג עליה, שמורות להם הזכויות לעשות כן.

העתירה נדחית.

ניתן היום, ‏כ"ב אדר, תשס"ד (15.03.04).

פ ט ת


מעורבים
תובע: ועד ההורים של בית הספר היסודי ''השרון בכפר סבא
נתבע: רשות החינוך המקומי מר יהודה בן חמו ראש העירייה
שופט :
עורכי דין: