ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עאישה עמאשה נגד מדינת ישראל :

פסק-דין בתיק ע"פ 1/04
בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

כבוד השופט ס' ג'ובראן

המערערת:
עאישה עמאשה

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר הדין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 29.10.03 בת.פ. 040164/03 שניתן על ידי כבוד השופט שהם אורי

תאריך הישיבה:
כ"ג באדר התשס"ד (16.3.2004)

בשם המערערת:
עו"ד תמר אולמן ועו"ד רניה סורג'י

בשם המשיבה:
עו"ד מיכאל קרשן

פסק-דין

השופטת ד' ביניש:

המערערת הורשעה על פי הודאתה בעובדות כתב האישום בעבירה של נשיאת נשק לפי סעיף 144(ב) לחוק העונשין. על פי העובדות שבכתב האישום נמצאה המערערת במקום עבודתה כשהיא נושאת שני אקדחי 9 מ"מ, אחד בתיקה ואחד על גופה וכן החביאה על גופה תחמושת לאקדחים אותם נשאה. בית המשפט המחוזי גזר על המערערת עונש של 30 חודשי מאסר ומהם 12 לריצוי בפועל והיתרה על תנאי, לבל תעבור עבירה לפי סעיף 144 לחוק העונשין. כן הושת עליה קנס של 5,000 ש"ח.

בערעור שהוגש כנגד אורכו של עונש המאסר בפועל העלו באות כוחה של המערערת טענות ביחס לנסיבותיה האישיות הקשות ומצוקתה הכלכלית שבעטיה נאותה לפנייתו של מי שמסר לה את כלי הנשק והתחמושת לצורך העברתם. כן טענו כי אותו אדם, העבריין העיקרי בפרשה, נידון רק ל-18 חודשי מאסר בפועל.

שקלנו את טענות הצדדים ולא ראינו להתערב כדי להקל בעונש המאסר בפועל. יתכן כי העונש שנגזר על שותפה של המערערת הינו קל יתר על המידה, עניינו אינו בפנינו ולא ננקוט עמדה בשאלה זו. אך העונש שנגזר על המערערת אינו חמור כלל ועיקר, בשים לב לחומרת מעשיה, כמויות הנשק ברשותה, ונכונותה לשתף פעולה בנשיאתו ובהעברתו תמורת תשלום כספי. על החומרה שבהחזקת כלי נשק ונשיאתם במיוחד בימים אלה אין צורך להרחיב דיבור, והנסיבות האישיות של המערערת הובאו בחשבון בעונש שהושת עליה.

לפיכך דין הערעור להידחות.

ניתן היום, כ"ג באדר התשס"ד (16.3.2004).

פ ט


מעורבים
תובע: עאישה עמאשה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: