ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב ורסנו נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
יעקב ורסנו

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה משלים לאחר בירור שנעשה עם מפקדת האגף. מגיש את יומן האגף

העותר: עיינתי בכתב התשובה המשלים. כל כתב התשובה לא הגיוני ולא נכון לדיון הקודם שהיה לנו. נכתב כי מפקדת האגף טוענת כי מדובר בטענה שקרית ולא שוחחה עם אף גורם שב"ס בנוגע לעותר. מצטט. בדיון הקודם אמרתי שהצגתי מסמך לביהמ"ש שמראה שישנם שני מאווררים של אדם שבחדר שלי ומפקדת האגף שוחחה עם כלא נפחא, נכתב שהיא שוחחה עם כלא מעשיהו ואני דיברתי על כלא נפחא שהמאווררים שייכים לאדם שבחדר שלי, מה קשור כלא מעשיהו שהמאווררים לא שלי אלא של בן אדם אחר, הצגתי מסמך לביהמ"ש.
הם טוענים שאין לי שום קבלה על רכישת מאוורר, אני לא הצגתי קבלה שלי אלא של אדם אחר. אני הצגתי בפני ביהמ"ש קבלה בדיון הקודם. לא הבאתי את הקבלה איתי לדיון היום.
בית המשפט ראה שיש שני מאווררים ששייכים לאדם שזה רכושו הפרטי שבהתחלה אמרה הפרקליטה שאולי גנב מכלא נפחא ואתה אמרת מה עכשיו חסרים שני מאווררים בכלא נפחא? אני אמרתי להם לא יכול להיות שבן אדם ייקח שני מאווררים של שב"ס מכלא אחר ויעביר אותם לכלא אחר למה בבית סוהר אחר השב"ס חתומים עליו וביהמ"ש אמר שזה לא הגיוני דבר כזה.
מפנה למענה סעיף 5. נכתב אין כל תיעוד לכניסת העותר עם המאוורר לכניסתו לאגף, ואני לא דיברתי על מאוורר אלא על קומקום, למה הוא רושם מאוורר. אני אומר לביהמ"ש שהפרקליטה אחרי שטענה שאין בכלל מאווררים פרטיים בשב"ס, אחרי טלפון שהתקשרה למפקדת האגף ומפקדת האגף אישרה שיש לבן אדם שהצגתי מסמך שלו מאווררים אבל הם נמצאים באפסנאות הכלא, אני מקווה שהמשיב עשה שיעורי בית והביא מסמך מאפסנאות הכלא שהמאווררים שהצגתי מסמך עליהם נמצאים באפסנאות ולא בחדר שלי כי הצגתי מסמך שיש שני מאווררים פרטיים שנמצאים בחדר שלי ולא של השב"ס, הם טוענים שהמאווררים שלי נמצאים באפסנאות הכלא, שיציג מסמכים לביהמ"ש שהם נמצאים באפסנאות הכלא ולא בחדר שלי.

לאחר הפסקה

מפקדת האגף, גב' ורד לוי: אני מציגה את צילום יומן האגף עם התאריכים. נכתב התקבל אסיר חדש שהוא העותר לאחר חיפוש וזיהוי ומספר האסירים במקום. מצטטת. בתא נמצאים מאווררים ששייכים לשירות בתי הסוהר, כל המאווררים הפרטיים שהיו לפני כמה שנים הוצאו או לחילופין אופסנו וניתנו במקומם מאווררים של שירות בתי הסוהר.
אין מאווררים שלא באפסנאות.
העותר טוען שכשהוא התקבל הוא חתם ביומן על זה שלקחו ממנו קומקום ולא נכתב שום דבר לגבי קומקום. לכן הבאתי את היומן.
הדגשתי ביומן את כל הנתונים שקשורים לעותר ביום קבלתו.

העותר: אני ראיתי בעיניים שלי שהסוהר כותב ואני חתמתי. היא לא היתה מפקדת האגף באותו זמן, היתה מפקדת אגף אחרת.

מפקדת האגף: היומן זה אותו יומן.

העותר: בדיון הקודם כשהפרקליטה התקשרה אל מפקדת האגף בטלפון נאמר שהמאווררים נמצאים באפסנאות, איך היום היא אומרת שאין מאווררים באפסנאות, הצגתי מסמך שישנם שני מאווררים שהם של בן אדם פרטי.

מפקדת האגף: כרגע בעוד אנחנו מדברים יש כרגע בתא 4 מאווררים ולא שלושה, אני עומדת מעל התקן של פקודות השעה של שירות בתי הסוהר.

העותר: הגיע אלינו אתמול אדם חדש והוא בא איתו עם מאוורר שלו. יש לנו שישה אנשים בחדר, 5/3 מ'. החדר שלנו מאוד קטן, בכל מיטה יש שקע חשמל, יש ארונות וציוד ואין מקום לשים מאוורר לשני אנשים. אני סובל מחום ויש מתחתי בן אדם חדש שבא ויש מאוורר עליו, הוא בן אדם דתי מבוגר, הוא חולה אסתמה, זה מאוורר פרטי שלו.

מפקדת האגף: זה לא מאוורר שלו אלא של שירות בתי הסוהר.

החלטה

העותר מרצה 4.5 שנות מאסר בגין עבירות רכוש ונשק והוא מבקש להחזיר לו כסף בגין אובדן קומקום שהביא עמו כאשר הגיע לאגף בבית הסוהר איילון.
המשיב מתנגד להחזרת כסף לעותר בגין אובדן קומקום שכן לטענת מפקדת האגף, הנתמכת ביומן האגף, העותר לא הביא עמו קומקום כאשר הגיע לאגף.
אינני רואה מקום להכריע בעתירה זו בנושא ההחזר הכספי בשל אובדן הקומקום ובאם העותר עומד על דעתו כי הביא לאגף קומקום וזה אבד יוכל להגיש הליך משפטי מתאים.
העותר מבקש להוסיף בתאו מאווררים שכן מדובר בתא צר והוא סובל מהזעה או מחום.
המשיב מתנגד להוספת מאווררים בתא וגם כאן התגלעה מחלוקת באשר לבעליהם של המאווררים שנמצאים בתא כאשר העותר טוען כי מדובר במאווררים פרטיים ואילו מפקדת האגף טוענת כי מדובר במאווררי שב"ס, למעט מאוורר אחד שהוכנס לאחרונה לתא על ידי אסיר שסובל מאסתמה.
גם בעניין זה אינני מתכוון להכריע במחלוקת באשר לבעלותם של המאווררים שנמצאים בתא, שכן מס' המאווררים (כיום ארבעה) יחסית למס' האסירים נמצאים בתא (כיום שישה) עונה על מס' המאווררים על פי הפקנ"צ.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, י' אב תשע"ד, 6 אוגוסט 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: יעקב ורסנו
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: