ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ורסנו יעקב נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
ורסנו יעקב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. הגשתי עתירה ביוני וביהמ"ש ביקש מהמשיב תוך 7 ימים תגובה, ביוני הגישו תגובה וזה של יוני ותגובה של היום עדכנית אין לי. אני אגיב לפי התגובה של יוני.
הם טוענים שאני מאסר רביעי, כל הזמן רושמים שאני מאסר רביעי ואני מאסר שני בפועל ולפני 17 שנים היו לי פעמיים עבודות שירות של 3 חודשים ו- 4 חודשים. הם טענו שהיה לי מידע בחודש אפריל, ביהמ"ש ראה את המידע, ראה שאין משקל למידע. הם ביקשו שאצא לשלוש חופשות. אני ב- 13.4 חזרתי מחופשה שישית ומחר אני יוצא לחופשה שביעית. יצאתי כבר ל- 4 חופשות אחרי המידע, הגשתי ב- 13.7 בקשה לשינוי תנאים וקטגוריה ועשיתי מה שהמשיב רוצה. תגובתם שאם אעשה את כל הדברים האלה במידה ואכן בחלוף הזמן נראה כי יש מקום להקל בתנאים אך עדיין לא הקלו בתנאים. יש לי אמא שבהתחלה המשיב לא אישר אותה כערבה, גילה 65, ביהמ"ש אישר אותה כערבה, זה היה בפברואר, אמי עשתה את כל המוטל עליה, היתה ערבה צמודה שלי, באה לבית סוהר, חתמה עלי, עמדה בהתחייבות שלה והכל בסדר, אני רוצה להקל עליה, אמי ערבה יחידה שלי ואין לי ערב אחר, אני עושה את המעצר בית אצלה בבית. אני במעצר בית מוחלט וערב צמוד, ביקשתי להוריד את הערב צמוד ולפתוח לי את מעצר הבית ועד עכשיו לא קיבלתי תשובה. ביקשתי ביוני להוריד את הערב הצמוד בינתיים, 96 שעות אמי צריכה להיות איתי בבית, היא צריכה לצאת מהבית לעשות קניות, היא חיה לבד בבית, אמי צריכה לזרוק זבל לפעמים, לעשות סידורים, עד היום היא עמדה לפי הכללים ולא הפרתי שום תנאי ושישה חופשות יצאתי, מחר חופשה שביעית.
אני עמדתי בכל התנאים. בפברואר קיבלתי שינוי תנאים כשיצאתי חופשה ראשונה עד עכשיו, התנאים היו ב' 1, מעצר בית, ערב צמוד, זה היה מהתחלה כך. מחר אני עושה חופשה שביעית 96 שעות, יצאתי ל- 6 חופשות.
אני יוצא לחופשה כל חודש.

ב"כ המשיב: העותר עלה בעתירה לפני חג הפסח ושם נקבעו התנאים לחופשתו.

העותר: החופשות שלי לא הופסקו, היה לי מידע שאסיר העליל עלי, וקיבלתי אישור, עצרו לי את החופש, עליתי לעתירה וביהמ"ש ראה שאין משקל למידע וביהמ"ש הורה להוציא אותי לחופש עם אותם תנאים ולא שינוי לי את התנאים, היה לי קטגוריה ב' 1, מעצר בית מוחלט, וערב צמוד ואני ביקשתי להוריד לי את הערב צמוד כדי להקל על עמי.

ב"כ המשיב: לא חלפו 6 חודשים מה- 17.4.

העותר: החופשה אושרה לי ב- 31.3, ב- 8.4 קיבלתי את המידע, אמרו לי חופשתך נעצרה וב- 11.4 ביהמ"ש אישר להוציא אותי לחופשה.


החלטה

העותר מרצה 4.5 שנות מאסר בגין עבירות נשק ורכוש והוא מבקש להסיר את תנאי הערב הצמוד, שהוא אחד מתנאי יציאתו לחופשה בנוסף למעצר בית מלא, שכן הדבר מקשה על אמו המבוגרת, היא הערבה הצמודה, לתפקד במהלך חופשותיו של העותר.
לטענת העותר, הוא יצא לשש חופשות ואמנם אחת מחופשותיו לא אושרה אך לאחר הליך משפטי החופשה אושרה והוא חזר לסבב החופשות באותם תנאים שבהם אושרו חופשותיו מלכתחילה, כאשר ערב צמוד הוא אחד מהם.
המשיב מתנגד להסרת תנאי הערב הצמוד וסומך התנגדותו על כך שטרם חלפו 6 חודשים מאז הוחזר העותר לסבב חופשות ביום 13.4.14 לאחר שהגיש עתירה לבית המשפט.
אין מחלוקת שטרם חלפו 6 חודשים מאז הוחזר העותר לסבב החופשות, אך מאחר והוא הוחזר באותם תנאים שבהם היה אמור להיות במהלך חופשותיו מלכתחילה, דהיינו, החל מחודש פברואר 2014, אני נעתר לעתירה וקובע כי במקום היות אמו של העותר ערבה צמודה היא תהיה ערבה חותמת.

יתר תנאי חופשותיו של העותר, לרבות מעצר בית מלא במהלך החופשה, יעמדו בתוקפם.

ניתנה והודעה היום, י' אב תשע"ד, 6 אוגוסט 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: ורסנו יעקב
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: