ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רונן כהן נגד הממונה על עבודות שירות :

בפני כבוד השופט אברהם טל – נשיא

העותר

רונן כהן

נגד

המשיב

הממונה על עבודות שירות

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד רותם עמית

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: אני מבצע עבודות שירות בבית אבות ומשעה 07:00-14:00 אני צריך לבצע את עבודות השירות. אני לא מחתים דו"ח כי אני לא יכול לגעת בדף של היומנאי, אין להם החתמה אוטומטית. מדי פעם יש שם סטודנטים שמחליפים את הפקידה הנוכחית ששם ואותו נציג אומר שיחתים יותר מאוחר ואז הוא לא מחתים בכלל או בשעה מאוחרת יותר. יוצא מצב שאף אחד לא מחתים את הכרטיס. אם זה היה על סמך בן אדם אחד, אין לי הוכחה ואוכל להמשיך את השמונה ימים שקבועים לי אבל שני אנשים שהם מפקחים מעליי רושמים נוכחות ודו"ח התייצבות שמועבר למנהל. זה קרה רק בבית האבות שאני מבצע את העבודות שירות שם. אצל המנהלים שלי זה חתום ואצל הממונה אצלם זה לא מעניין אותם והם אומרים בנוסף שאין דבר כזה וזה לא רשום אצלך בכרטיס ואתה תבוא ותשלים. אני ביצעתי את כל הימים שהייתי צריך לבצע.
ישבתי עם ינון מספר פעמים למרות שהאחראית הממונית עליי אמרה אל תיתן לו שום דבר ואם הוא ירצה שיתמודד עם עצמו לבד.
הרישומים של ינון זה אצל ינון ביומן שלו.
איריס ישבה עם ינון ואמרה לו שזה לא רשום בכרטיס והיא רוצה שימחק את זה מהיומן והיא כביכול הממונה עליו. הוא מחק את זה גם ביומן שלו כי איריס אמרה לו תמחק אצלך והוא פשוט עשה איקס. אם ינון יגיע לפה וכרמל שהוא הקב"ט הוא זוכר ויגיד שהייתי ויש מצלמה ותיעוד לכל דבר ונלחמתי על זה כל כך הרבה זמן. והגעתי ביום חמישי אפילו כשלא הייתי צריך. יש לנו חדר אוכל ברבע לשתיים ויצאתי לאכול ואיריס חיפשה אותנו והיא התקשרה לאנשים בשתיים וחצי ואמרה להם שלא היו וכל היום נמחק להם. אני בעל עסק גדול ויש לי שני מנופים ושני טרקטורים.

החלטה

העותר נידון לשלושה חודשי מאסר בעבודות שירות בגין תקיפה בנסיבות מחמירות והיזק בזדון, והוא טוען כנגד אי חישוב שישה ימי עבודה שעבד בבית אבות "משען" ברמת אפעל.
העותר טוען כי אמנם ימי העבודה הנ"ל לא מופיעים בכרטיס הנוכחות, אך הם מופיעים ברישום של נציג המעסיק בשם ינון.
המשיב מתנגד לחישוב ימי עבודות השירות כפי שטוען לו העותר, וסומך את התנגדותו לא רק על יומן הנוכחות, שם מופיעים ימי העבודה הנטענים על ידי העותר כי עבד בהם (שישה ימים), אלא גם הרישום שערך אותו ינון ושגם בו לא מופיעים אותם ימי עבודה (11 – 13 בפברואר 2014, 16 – 18 פברואר 2014, 4.3.14).
גם אם יש אי סדרים בכל הקשור לרישום ימי עבודתו של העותר ברשימה של ינון, שכן ישנם ימים בהם מופיע שמו של העותר ביומן הנוכחות ולא מופיע ברישומים של ינון, הרי היעדרו של העותר גם מיומן הנוכחות וגם מרישומיו של ינון מצדיקים את עמדת המשיב.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.
העותר יתייצב להמשך ביצוע עבודות השירות בפני הממונה על עבודות שריות ביום 15.8.14 בשעה 08:00 לקליטה והצבה, ללא צורך בהחלטה שיפוטית נוספת.

ניתנה והודעה היום, ז' אב תשע"ד, 3 אוגוסט 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: רונן כהן
נתבע: הממונה על עבודות שירות
שופט :
עורכי דין: